Spread the love

84. Cenevre Otomobil Fuarı çerçevesinde, 22 Avrupa ülkesini temsil eden basın mensuplarından oluşan jüri tarafından yeni Peugeot 308’e 2014 “Car of the Year“ (Yılın Otomobili) ödülü verildi.

Ödülü Jüri Başkanı Hakan Matson’un elinden alan Peugeot CEO’su Maxime Picat “Yeni Peugeot 308 ile yakında Avrupa’da bu sınıfta podyuma çıkmamızı sağlayacak tasarım, teknolojik ve kalite sıçraması yaptığımıza inanıyoruz. Bugün modelin geliştirilmesine ve lansmanına katkıda bulunan tüm arkadaşlarım adına aldığım prestijli 2014 “Car of the Year” (Yılın Otomobili) ödülü bunun en güzel kanıtlarından birini oluşturuyor” şeklinde beyanda bulundu.

Yeni model lansmanından bu yana 55 000’in üzerinde siparişle satış başarısını şimdiden yakaladı; yeni 308, sipariş karmasından da görüleceği gibi, ayrıca markanın gam yükseltme stratejisine katkıda bulunuyor, çünkü siparişlerin % 48’i modelin 3 v 4. donanım düzeylerini kapsıyor.

Lansmandaki dokuz versiyona – son derece düşük tüketimli 4 benzinli, 5 dizel –130 HP’lik yepyeni 3-silindirli benzinli turbo motor PureTech 1.2 e-THP ile üç BlueHDi motor aynı anda eklenecek; bu motor seçenekleri arasında yeni versiyon 1.6l BlueHDi 120 hp segmentte rekor seviyede sadece 82g/km CO2 emisyonu sergiliyor.

Hazırlayan : Yiğit Turantekin

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.