Spread the love

Ona “En Yetenekli 4×4 modelimiz” dediler. Yeteneklerinin yanına Euro NCAP’ten yıldızları da koydu.

Land Rover tarihinin en önemli modeli. Öyle adlandırdı sahipleri. Yeni Land Rover Defender için en yetenekli 4×4 modeli tanımlaması yapılmıştı. Sahip olduğu özellikleri ile bu tanıma ihanet etmeyeceğini gösterdi. Euro NCAP testleri tüm modeller için önemlidir ve Defender, bu testten de en yüksek puan olan beş yıldızı almayı başardı. Çocuk yolcu koruması yüzde 85, güvenlik asistanlarında ise yüzde 79 olarak tespit edilen güvenlik oranları ile genel toplamda beş yıldız alarak özelliklerini tescilledi. Hem yaya hem de bisikletleri tespit eden otonom acil frenleme teknolojisi de takdir topladı.

Çarpışmadan önce uyarıyor

Arazi özellikleri onun DNA’sı zaten. Teknoloji ise en son versiyonunda vücut buldu. Ultra sert alüminyum gövdesi, dayanıklılık ve güvenlik konusunda üstün performans sunuyor. Bir çarpışma yaşama ihtimalinizde sizi uyarıyor Defender. Sizden bir yanıt gelmediği zaman çarpışmanın şiddetini azaltarak acil frenleme sistemini devreye sokuyor. Yeni Land Rover Defender, SE, HSE ve First Edition paketlerinde standart olarak sunulan Kör Nokta Asistanı, araçtan inerken yolcuyu uyaran Güvenli Çıkış Monitörü ve Arka Trafik Monitörü sayesinde sürücülerine çok daha güvenli bir sürüş deneyimi vadediyor. 3D Çevre Görüş Kamera sistemi, ön konsolda yer alan Pivi Pro ekranına Yeni Land Rover Defender’ın 3 boyutlu görünümünü yansıtarak, sürücülerin düşük hızlarda güvenilir manevralar yapabilmesine olanak sağlıyor.

Yeni Land Rover Defender, karşıdan gelen sürücülerin gözlerinin kamaşmasını önleyen Matrix LED farları ile uzun mesafeli bir görüş sağlıyor. Tüm versiyonlarda standart olarak gelen altı hava yastığı, sürücüleri ve yolcuları korumaya yardımcı olurken, üç ISOFIX montaj noktası Yeni Land Rover Defender’ın çocuk güvenliğine verdiği önemin de bir göstergesi niteliğinde.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.