Spread the love

Hyundai, İzmit’teki fabrikasında “En Küçük Sporcu”sunun üretimine başladı.

Otomotiv sektöründe göz ardı edilen modeller A segmentinde yer alıyor desek yanlış olmaz. Fakat ülkemizde uygulanan vergiler ile birlikte kuşkusuz en çok ilgi duyulacaklar listesine girdi. Çünkü B ya da C sınıfı bir araç almak için artık orta gelir değil yüksek gelirli birisi olmanız gerekiyor. Hyundai’nin i10 modeli bu segmente büyük bir soluk getirdi. Şık tasarımı, avantajlı motoru ve yerli üretim olması itibari ile dikkat çeken bir model oldu. Yeni i10’nun gücünü artıracak N Line modelinin üretimine başlanması, markanın modele olan güveninin de göstergesi. İlk kez 2019 yılındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkan i10 N Line, standart versiyonu gibi İzmit’ten yola çıkarak 40’tan fazla ülkeye ihraç edilecek. En güzeli ise üzerinde “Made in Turkey” yazacak.

Şehir faresi olur

Boyutları itibari ile tam bir şehir otomobili diyebiliriz. Bir de sportif görüntüsünü eklersek i10 N Line genç kitlelerin tercihi yönünde başı çeker gibi. Tasarım olarak N otomobillerinden ilham alan N Line versiyonları, sportif tasarımları ile markanın imajına katkı sağlıyor. Hyundai i10 N Line, ön ve arka tamponlarında bir dizi tasarım değişikliklerine gitmiş. LED gündüz farları yatay bir şekilde konumlandırılmış. Parlak siyah ön ızgara, kırmızı tampon şeritleri ve N Line logosu ön bölümde sportifliği gösteren detaylar. Arka tamponda üzeri kırmızı şeritli difüzör ve çift çıkışlı son susturucu yer alıyor. Bu sportifliğin en büyük destekçilerinden birisi de 16 inç’lik alüminyum alaşımlı jantlar. İç mekanda sizi N logolu direksiyon simidi karşılıyor olacak. Vites topuzu, kırmızı havalandırma ızgaraları ve metal pedallar küçük kabinde büyük görsel şölen sunuyor olacak. Sporcu kimliğini sadece tasarımla değil 100 HP gücündeki 1.0 litrelik turbo benzinli motoru ile gösteriyor. Bu motor, bu boyutlardaki bir araç için oldukça eğlenceli sürüş vadediyor gibi. Modelin ayrıca 84 HP gücünde 1.2 MPi atmosferik bir ünite seçeneği de olacak.

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, Yeni i10 N Line ile ilgili olarak; “i10 N Line, turbo motoru ve sportif görüntüsüyle genç kullanıcıların ilgi alanına girerek tüm beklentileri rahatlıkla karşılayacak. Ayrıca, yeni versiyonla beraber özellikle Avrupa pazarındaki iddiasını da artıracak. Türkiye’de ise normalleşme süreciyle beraber otomotiv sektöründe işler yavaş yavaş toparlanmaya başladı. Biz de A segmentindeki başarılı oyuncumuz Yeni i10’a karşı artan talep doğrultusunda satış hedeflerimizi yukarı yönlü tekrar revize ettik. Ayrıca, Yeni N Line versiyonun Türkiye’de satışıyla ilgili çalışmalarımız da sürüyor” açıklamasında bulundu.
Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.