Spread the love

Toyota’nın 53 senedir piyasada olan efsaneleşmiş Corolla modeli, bu ay yepyeni versiyonuyla Türkiye’de satışa çıkıyor.

Japon markanın dünya genelinde 46 milyon adetten fazla tercih edilen modeli Corolla, 12’nci nesliyle karşımızda. Türkiye’de üretilen yeni Corolla Sedan, yepyeni altyapısı, hibrit versiyonu, tamamen baştan tasarlanan gövdesi ve kabini ve kaza riskini minimum indirmeyi amaçlayan bir dizi yeni teknolojik özelliğiyle bu ay Türkiye’de satışa çıkıyor.

95 bin liradan başlıyor

Toyota’nın yeni altyapısı TNGA-C platformu üzerine inşa edilen otomobil, ülkemizde Vision, Dream, Flame ve Passion isimli donanım seviyeleri ile benzinli ve hibrit motor seçeneklerine sahip olacak. Benzinli yeni Corolla Sedan hurda teşviğiyle birlikte 95,700 TL’den; hibrit model ise ÖTV teşviği kapsamında 137,500 TL’den başlayan fiyatlarla satılacak.

2019 satış hedefi 20 bin adet

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Mallorca’da düzenlenen lansman etkinliğinde yeni Corolla Sedan hakkında şunları dile getirdi:

”Şimdi görüyoruz ki beklediğimize değmiş diyebileceğimiz bir otomobile sahip olduk. 12’nci nesliyle şimdi çok daha gösterişli ve prestijli bir yapıya kavuşan Corolla tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de markamızın lokomotifi olacaktır” dedi. Bozkurt Corolla’nın Toyota için büyük öneme sahip olduğunun da altını çizerek “Çok hassas bir sene olmasını beklediğimiz 2019 yılında, 8 bin adedi hibrit motor seçeneği olmak üzere toplamda 20 bin adet Corolla satmayı hedefliyoruz. Yeni nesil Corolla’da dizel motor seçeneği olsaydı, hibrit modelinin yüzde 8-10’un üzerinde daha fazla bir fiyatla piyasaya sunulacaktı. Normalde tersi olur hibrit daha pahalı bir teknolojidir. Fiyatı daha yüksek olması beklenir. ÖTV teşviği ile birlikte Corolla Hybrid’in lansman fiyatı çok ulaşılabilir bir seviyede oldu” şeklinde konuştu. Bozkurt şunları söyledi;

“Ülke olarak bir başka gurur kaynağımız Yeni Corolla’nın ÖTV teşviği kapsamında yer alan hibrit versiyonu ile birlikte Türkiye’de üretilecek olması. Şubat ayı ile birlikte Türkiye pazarına sunacağımız yerli üretim Yeni Corolla ile daha geniş kitlelere ulaşacağımıza inanıyorum. Corolla yeni nesli ile Türkiye sedan otomobil pazarındaki ayrıcalıklı konumunu daha da ileriye taşıyacaktır”

“Corolla Türk halkının çok sevdiği ve tercih ettiği bir otomobil. Türkiye’de bugüne kadar 430 bin adetten fazla satılan Corolla, 2018 yılında da toplam satışlarımızın yüzde 69’unu oluşturarak amiral gemimiz olmuştu. Yeni Corolla ile birlikte bu başarının daha da artacağını ve markamızı en üste taşıyacağına inancım tam. Ayrıca yerli üretim olan Yeni Corolla’nın kamu tarafından da öncelikli olarak tercih edilmesini bekliyorum.”

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.