Spread the love

Ford’un Avrupa’da en çok satan SUV modeli Ford Kuga; yenilenen şık tasarımı, daha geniş iç mekân ve konfor sunan teknolojileriyle artık Türkiye’de!

YAZI: VOLKAN HASKÖY

Ford Focus ile başlayan yeni tasarım dili her geçen gün yeni bir model ile karşımıza çıkıyor. Ford Kuga için eski reçeteleri bir kenara bırakıp sıfırdan başlamış. Eski Kuga daha keskin çizgileri ve yapısı sayesinde sportif bir SUV profili çizerken yeni Ford Kuga olgunlaşmış, büyümüş olmasına rağmen kendine özgü tarzını korumayı başarmış.

 

Yeni Ford Kuga’da aileden olan Focus modelinin alt yapısı kullanıldığından iç mekanın ergonomisi oldukça rahat ve tanıdık. Eski nesline göre Kuga’nın zayıf yönleri konforu ya da sürüşü değildi. Yaşam alanlarında gelişmesi ve yeni teknolojiler ile bezenmesi gerekiyordu. Ford’da yeni bir reçete yazarak 4,62 metreyle selefinden 9 cm daha uzun ve 2,71 metrelik aks mesafesiyle de hem selefinden 2 cm fazlasına sahip hem de sınıfın en irileri arasına dahil olmuş.

Dahası Kuga artık 4 cm daha geniş bir otomobil. Bunun ilk yansıması bagajda görülüyor. Arka koltuk yolcularına ilk kez ısıtmalı koltuklar sunulurken kızaklı arka koltuklar ileri-geri hareket edebiliyor. Koltukların geriye çekilmesiyle Kuga 1.035 mm ile sınıfının en iyi 2. sıra diz mesafesini sunarken koltuklar ileriye kaydırıldığında 67 litre ek bagaj hacmini kullanıma sunuyor ve 650 litrelik bir değere ulaşıyor. Arka koltuklar 60/40 oranında katlanarak düz bir yükleme zemini oluşturuyor.

Eşyalarınızı yerleştirip yola çıktığınızda yeni Ford Kuga’nın eski hali gibi konfor ve dinamizmi bir arada buluşturduğunu söylememiz gerek. 1.5 litre EcoBlue, dizel motora sahip 8 ileri otomatik şanzımanlı yeni Kuga’nın test süresince karma yakıt tüketim verisi 7,5 L/100 km otoban sürüşlerinde ise bu tüketimi 6 L / 100 km seviyelerinde görmek mümkün bunun en büyük etkeninin önceki nesil ile kıyaslandığında eşdeğer güç ve aktarma seçeneğine oranla 80 kilograma kadar ağırlık avantajı sağlayan Ford’un yeni esnek önden çekişli platformu sayesinde olduğunu da belirtelim.

 

 

Özetle, ailecek rahat ve keyifli yolculuklar yaparken aynı zamanda şık gözükmek istiyorsanız. Ford Kuga C SUV segmentinde oldukça iddialı gidip incelemenizi tavsiye ederim.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.