Spread the love

İtalyan egoztik otomobil üreticisi sene başında tanıttığı Huracan Evo modelinin şimdi de üstü açık versiyonu olan Spyder modelini duyurdu.

Huracan Evo Spyder elektrohidrolik kumaş tavana sahip ve üstünü 17 saniye gibi bir süree açabiliyor ve tavan mekanizması 50 km/s sürate kadar çalışabiliyor. Otomobilin arka camı ise tavan ister açık ister kapalı olsun fark etmeksizin içeriden elektrikli olarak açılabiliyor. Bunun tek sebebi ise, sürücülerin canları istediğinde arka-ortadaki V10 makinenin sesini duyabilmeleri!

 

Coupe versiyon gibi Spyder’da da 5.2 litrelik atmosferik bir V10 motor görev yapıyor. 640 HP güç ve 600 Nm tork üreten motor otomobili 0’dan 100’e 3.1 saniyede, 200’e ise 9.3 saniyede çıkıyor ve 325 km/s’lik bir son hıza sahip.

Metal tavanlı kardeşi gibi Spyder da Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata (LDVI) sistemine sahip. Sistem otomobilin tüm ayarlarını ve dinamik davranışlarını kontrol ediyor.

Verde Selvans rengiyle fotoğraflanan otomobil 20 inçlik Aesir jantlara ve Pirelli P Zero lastiklere sahip. Kabinde ise Alcantara ve deri karışımı döşemeler, gövde rengiyle uyumlu dikiş ve trim parçaları ve 8.4 inçlik multimedya ekranı dikkat çekiyor. Daha fazla kişiselleştirme isteyen müşterilere ise Ad Personam programı sunuluyor.

Otomobil Cenevre’de görücüye çıkacak; satışına ise baharda başlanacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.