Spread the love

Mercedes-Benz Cenevre fuarında kompakt dört kapılı coupe CLA’nın Shooting Brake karoserini tanıttı. Yeni model bir önceki nesil Shooting Brake’ten daha olgun ebatlara ve çok daha çarpıcı bir tasarıma sahip. Uzunluğu 48 mm ve genişliği 53 mm artan otomobil, eskisinden 2 mm yere daha yakın.

Shooting Brake, yeni CLA’daki predator tasarımlı buruna, ters açılı inen ızgaraya ve kaputtaki güçlü kabartmalara sahip. Mercedes’in yeni “Sensual Purity” tasarım felsefesi gereği profilde daha az çizgiye sahip olan otomobilin tavan çizgisi de arkaya uzadıkça yere yaklaşıyor. Yeni modelin tabii ki en büyük avantajı ise 505 litrelik bagajı.

Otomobilin iç mekanı tasarım ve teknoloji olarak dört kapılı modelle aynı. Geniş ekranlar, türbin tasarımlı havalandırma ızgaraları ve “Hey Mercedes” komutuyla emrinize amade hale gelen MBUX işletim sistemi tıpkı yeni A ve CLA modellerinde olduğu gibi Shooting Brake’te de yerli yerinde.

Otomobilin kaputunun altında ise geniş bir motor yelpazesi, manuel ya da otomatik şanzıman seçenekleri ve önden ya da dört tekerlekten çekişli aktarma opsiyonları bulunacak. Serinin şimdilik en üst versiyonu CLA 250 Shooting Brake olacak. Modelin dört silindirli turbo beslemeli motoru 225 HP güç üretecek ve bu gücü 7G-DCT şanzımanla tekerleklere aktaracak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.