Spread the love

Yeni Mercedes CLA’nın görücüye çıkmasına iki hafta gibi bir süre kalmışken Alman üretici müşterilerinin heyecanını yükseltmek için çalışmalara devam ediyor.

Mercedes-Benz tarafından yayınlanan 15 saniyelik kısa videoda yeni modelin silüeti açıkça görülüyor. Çizgilerinde yeni CLS’den ilham aldığı belli olan model ayrıca bumerang şeklinde gündüz LED’lerine sahip.

Videoda daha fazlası görünmüyor ancak otomobilin kamuflajlı fotoğrafları zaman zaman ortaya çıkıyor. Bu fotoğraflardan görebildiğimiz kadarıyla “predator” şekilli ön ızgara yeni sedanda da yer alıyor, ancak far tasarımı A Sınıfı’ndan ayrışacak şekilde kendine özgü. CLA’nın tavan çizgisi de daha sportif bir şekilde devam ediyor.

Kabinde ise 7 ila 10.25 inç arasında değişen ekranlar ve yeni MBUX bilgi ve eğlence sistemi yerlerini alacak. Motor seçenekleri ise yine A-Sınıfı’ndan geliyor, dolayısıyla ilk etapta CLA 200 ve CLA 180d gibi modelleri göreceğimizi düşünüyoruz.

A-Sınıfı’nda olduğu gibi CLA’da da 35 kodlu bir “orta-ateşli” AMG modeli karşımıza çıkabilir. Mercedes-AMG CLA35’in A35’te kullanılan 300 HP’lik 2.0-litre turboşarjlı motoru, dört tekerlekten çekiş sistemini ve yedi oranlı çift debriyajlı şanzımanı kullanacağı düşünülebilir.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.