Spread the love

BMW, popüler elektrikli otomobili i3’ün geliştirilmiş versiyonunu otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. 2017 model BMW i3, bir önceki modeldeki pil performansını yüzde 50 artırıp daha uzun bir menzil vadediyor. Bir önceki model 129 kilometreye varan menzil sunarken, yeni modelde bu menzil 184 kilometreye çıkıyor.

Otomobilin bu menzile klima ve ısıtma sistemi açıkken ulaştığını belirtmekte yarar var. Daha önceki modelde kullanılan 22 kwH’lık pilin boyutuyla aynı olan yeni pilin kapasitesi 33 kWh. Kapasitedeki artışla birlikte otomobilin şarj süresinin de bir saat uzadığı belirtiliyor. Bir önceki BMW i3 modeli 3,5 saatte şarj edilirken yeni modelin pili 4,5 saatte doluyor. Hızlı şarjda ise yeni model yüzde 80’e 40 dakikada ulaşıyor. Daha önceki modelde şarj olma süresinin 65 dakika olduğunu söyleyelim.

İlk olarak Almanya’da satışa sunulacak olan 2017 BMW Yeni i3‘ün başlangıç fiyatı 36.150 Euro olarak belirlendi.Bir üst versiyon olan 2017 BMW Yeni i3 Rex ise 41.150 Euro’dan başlayan fiyatlar ile satın alınabilecek.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.