Spread the love

New York Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılacak olan 2020 model Mercedes-Benz GLS’nin fotoğrafları tanıtım öncesi ortaya çıktı.

Beklendiği üzere otomobil GLE’nin ciddi bir biçimde büyümüş bir versiyonu gibi görünüyor. Modern Mercedes tasarım detaylarıyla güncellenen model, BMW’nin yeni ve en büyük SUV’u X7’ye direkt olarak rakip olacak. GLE’den daha fazla krom aksesuarlarla donatılan GLS, küçük kardeşine benzer ince LED stoplu bir arka tasarıma sahip.

GLE’ye olan benzerlik kabinde de devam ediyor. Çift ekranlı yeni orta konsol, eski GLS’nin modası geçen kabininden çok daha iyi görünüyor; yani GLE ile ortak bir tasarım kullanılması bizce pek sorun teşkil etmiyor. Ayrıca yeni modelin iç mekanı eskiye kıyasla daha da genişliyor.

Kaputun altında ise GLE’de de bulunan sıralı 6 silindirli motorlar, 48v mild-hibrit üniteler ve AMG modelinde 4.0 litrelik V8 görev yapacak. Tüm modeller 9G-Tronic dokuz ileri şanzımana ve 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak.

Mercedes yeni GLS için bir de Maybach modeli düşünüyor. Ultra lüks model, normal GLS’lerden farklı tamponlara, farklı bir panjura ve farklı jantlara sahip olacak.

Otomobilin tüm detayları New York Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek dünya prömiyeri sonrası ortaya çıkacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.