Spread the love

Yüksek performanslı ikili yeni bir 3.0 litrelik turboşarjlı motora sahip.

 

BMW, 2020 model X3 M ve X4 M’in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Yepyeni bir 3.0 litrelik sıralı 6 silindirli turboşarjlı makineye sahip ikili sıfırdan yüze 4.1 saniyede hızlanabiliyor ve son süratleri 280 km/s’de limitli.

Yeni motor 480 HP güç ve 598 Nm tork üretiyor. Üretilen güç sekiz ileri M Steptronic şanzımanla arkaya meyilli bir dört çeker aktarım sistemine iletiliyor. Daha fazla güç isteyen müşteriler X3 ve X4 M Competition modelini de seçebilecekler. Competition modellerinin motor gücü 510 HP’ye yükselirken tork aynı kalıyor. Güçlü motora sahip bu modellerin 0-100 hızlanması 4 saniyeye iniyor.

Yeni modeller M departmanından çıkan otomobiller olduklarından ötürü bir çok mekanik geliştirmeye sahipler. Gelişmiş süspansiyonlar, daha kalın viraj demirleri ve arka tarafta standart modellerden farklı süspansiyon burçları şaside yapılan iyileştirmelerden bazıları.

 

M mühendisleri ayrıca şasinin rijitliği için de fazladan mesai harcamış. Ön tarafta modellere özgü birer kule gergisi ve A şeklinde ayrı bir şasi gergisi bulunuyor. Arka tarafta da bir şasi gergisi ve daha güçlü salıncaklar şasinin burulma direncini geliştiren eklemeler.

 

Tüm modeller ayrıca Aktif M Diferansiyel’e, Adaptif M Süspansiyonlara ve M Servotronik direksiyon sistemlerine sahipler. Yüksek performans fren sistemi ise önde 395 mm arkada da 370 mm’lik delikli disklere sahip.

 

Yeni crossoverlerın X3 ve X4 M40i modellerinden ayrıştırmak için marka otomobillerde yeni ve daha agresif ön tamponlar ile siyah böbreklere yer veriyor. Arkadaki yeni difüzör ve aerodinamik ayna kapakları ile dört çıkışlı egzozlar da M modellerine özgü. M modellerine özgü diğer farklılıklar ise 20 inçlik jantlar ve fazladan bir kaç spoyler.

Competition modelleri ise standart modellere oldukça benziyor. Yalnızca 21 inçlik jantlar, parlak siyah süslemeler ve parlak siyah çıkışlara sahip M Sport egzoz sistemi dikkat çekiyor.

 

İç mekanda ise Vernasca deri kaplı spor koltuklar, alüminyum-karbon trim parçaları, spor direksiyon simidi ve M’e özgü vites topuzu dikkat çekiyor. Competition modellerinin içinde ise özel logolar ve genişletilmiş deri opsiyonuna sahip M Sport koltuklar bulunuyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.