Spread the love

Los Angeles’ta hiçbir otomobil sergilemeyerek dikkatleri üzerine çeken Volvo, fuarda otomobilleri yerine otomobil teknolojilerine eğilmişti. Konuşulan teknolojilerden en dikkat çekeni ise İsveçli markanın Google ile ortak geliştireceği Android tabanlı araç içi bilgi & eğlence sistemi.

Henüz ortada sistemle ilgili çok detay yok, ancak görünen o ki Google’ın elektronik mimarisi üzerinden geliştirilecek sistem Android Auto’dan çok daha fazla fonksiyona sahip olacak. Yeni sistemi öne çıkaran özelliği ise sunduğu uygulamalar olacak. Bu uygulamalar Spotify ya da Google Maps gibi hali hazırda bir çok sistemde kullanılabilen uygulamalarla kısıtlı olmayacak; Amazon’un araç içi teslimat uygulaması gibi farklı uygulamaların entegrasyonu üzerinde çalışılıyor. Ayrıca sistem kablosuz güncellemeleri de destekleyecek. Kablosuz güncelleme yalnızca Tesla’nın başarılı bir şekilde uygulayabildiği, ancak ana akım otomobil üreticilerinden kimsenin henüz yapamadığı bir uygulama.

Yeni sistemin ilk olarak Polestar markasının piyasaya sürülmeye hazırlanan Polestar 2 modelinde kullanıcılara sunulacak. Volvo otomobillerinde de sunulacak olan sistemin Geely bünyesindeki diğer markalara da sıçraması muhtemel.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.