Spread the love

90 ve 60 serisi otomobillerini yenileyen Volvo cephesinde şimdi sıra 40 serisinde.

40 serisi otomobillerin ilk ayağı, crossover XC40 yakın zamanda yenilendi. X1, GLA ve Q3 gibi otomobillerle mücadele eden XC40’ın yanında, İsveçli markanın bir de 1, A ve A3 ile mücadele etmesi gerekiyor.

Bu rekabet için de tabii ki V40’ın yenilenmesi gerekiyor. Şimdilik geliştirilme aşamasında olan otomobilin, tıpkı crossover kardeşi gibi elektrifikasyona uğrayacağı düşünülüyor. Alınan duyumlara göre bir dizi içten yanmalı motorun yanında yeni V40’ın plug-in hibrit ve tamamen elektrikli seçenekleri de olacak.

Geely’nin gözetimi altında geliştirilen otomobilde Volvo’nun XC40 ile benzer bir yol izleyeceği düşünülüyor. Elektrikli V40’ın 500 kilometre civarında bir menzile sahip olacağı olasılıklar arasında.

Kompakt hatchback’in tasarımı da Volvo’nun yeni nesil büyük otomobilleriyle aynı çizgide olacak. Kleber Silvia yeni modelin önde markanın imzası niteliğindeki “çekiç” formlu gündüz farları ve ızgaraya, arkada ise “L” şeklinde stop lambalarına sahip olacağına inanıyor.

Bu olasılıkların ışığında oluşturulan görseller, oldukça uygulanabilir bir tasarımı gözler önüne serse de henüz kesin bir şey yok. Otomobilin 2019 ya da 2020 yılında piyasaya çıkacağını düşününce de, yapbozun parçalarını birleştirebilmemiz için önümüzde hayli uzun bir süre var.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.