Spread the love

Volvo’nun geleceğe ışık tutan modeli Concept Estate, haftaya düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda sahneye çıkıyor.

Volvo Concept Estate’in en göze çarpan iç tasarım özelliği sadeliği. Geleneksel düğme ve kontrol seçeneklerinin yerini, kabini doğrudan 21’inci yüzyıla taşıyan, orta konsoldaki büyük, tablet benzeri dokunmatik kontrol paneli alıyor. Dokunmatik ekran, özel olarak tasarlanmış yazılımı ile birlikte Volvo’nun yeni araç içi kullanıcı deneyimi için ana kontrol paneli işlevini görüyor. Ses, oynat/durdur, flaşör ve cam rezistansı gibi birkaç önemli işlev haricinde tüm düğme ve kontrollerin yerini alacak olan sistem, ayrıca sürücünün önündeki gösterge paneli ile sorunsuzca etkileşime geçiyor.

Concept Estate’in arkası, 1970′lerin başlarına ait Volvo 1800 ES’in tasarımını hatırlatıyor. 1800 modellerinden zekice alınan ilham, iki kollu direksiyon simidi, gösterge paneli ve göstergeler gibi Concept Estate’in içindeki pek çok detay olarak karşımıza çıkıyor.

Cömert aks aralığı, alçak kaput, şık siluet ve cam tavan, dinamik ve yetenekli üç kapılı sports wagon’un görünümüne katkıda bulunuyor. Yoğun, koyu kahverengi inci rengi ile parlak, beş kollu 21 inç jantlar arasındaki kontrast otomobilin modern ve klas atmosferine katkıda bulunuyor.

Şirket tarafından henüz açıklanmayan performans verilerinin ise Cenevre Otomobil Fuarı’nda açıklanması bekleniyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.