Spread the love

VW’nin Çin’deki ortak girişimlerinden Volkswagen-FAW, Şangay fuarı öncesi düzenlenen etkinlikte tam elektrikli I.D. Roomzz konsepti ile Volkswagen’in bu güne kadarki en büyük SUV’u olarak dikkat çeken SMV konseptini gün yüzüne çıkardı.

Atlas’tan daha büyük: SMV

Çin’de Tremont, diğer pazarlarda Atlas adıyla bilinen VW SUV’undan bile daha büyük ebatlara sahip olan SMV, konsept olmasına rağmen üretime çok uygun bir görünüme sahip. 5100 metrelik uzunluğuyla dikkat çeken konsept, bir çok modern VW modeli gibi MQB modüler mimarisi üzerinde yükseliyor. Çin pazarında satılan Tremont ile benzer motor ve şanzıman seçeneklerine sahip olan otomobil, 2.0 litrelik TSI ile 2.5 litrelik VR6 motorlara sahip. 7 ileri DSG şanzıman ile 4MOTION dört tekerlekten çekiş sistemi de otomobille sunuluyor.

Tam elektrikli I.D. Roomzz

Etkinlikte tanıtılan diğer otomobil ise Volkswagen’in yeni nesil saf elektrikli I.D. ailesine mensup. Markanın elektrikli SUV segmentinde amiral gemisi olmaya hazırlanan model 2021’de piyasaya sürülecek. 4915 milimetrelik uzunluğa sahip olan otomobil, Volkswagen’in iddiasına göre Touareg’den daha geniş bir iç hacim sunacak.

Kombine gücü 302 HP’yi bulan çift elektrik motoruna sahip olan I.D. Roomzz, WLTP normuna göre 450 km’lik bir menzil sunuyor. 0’dan 100’e hızlanması 6.6 saniye süren yeni tam elektrikli crossover, 150 kW’lık hızlı şarjı da destekliyor.

Otomobilin sürgülü bir arka kapısı bulunuyor ve oldukça inovatif bir iç mekana sahip. Seçilen sürüş moduna adapte olabilen iç mekanda koltukların oturma düzeni oldukça esnek tasarlanmış. I.D. Roomzz ayrıca dördüncü seviye otonom sürüş teknolojisini de bünyesinde barındırıyor. Tam otonom modda ilerlerken I.D. Roomzz, koltukları belirli bir açıyla pozisyonlandırarak otomobilin içinde salon-vari bir hava yaratıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.