Spread the love

Volkswagen’in yeni crossover’ı T-Cross 25 Ekim’de resmi olarak tanıtılacak. Marka resmi tanıtım öncesi otomobilin tasarım detaylarını gösteren bir video yayınladı. Video 19 saniye sürse de bir çok detay görülebiliyor.

Videodan seçilebildiği kadarıyla yeni T-Cross’un Volkswagen’in köşeli hatlara sahip yeni tasarım dilinden nasiplendiğini söylemek mümkün. Önde ve arkada LED’li farlar kendilerini belli ederken, kırmızı renkli jantlara sahip olan model yeni crossover’ın ne kadar kişiselleştirilebildiğiyle alakalı ipuçları veriyor.

İç tarafta ise Polo’dan gelen klima kontrolleri, muhtemelen üst donanımlarda sunulacak olan büyük multimedya ekranı ve “sanal kokpit” dijital enstrüman paneli öne çıkıyor. Yine yeni Polo’da olduğu gibi T-Cross’ta da renkli konsol trimleriyle karşılaşacağız.

Polo ile olan benzerliklerin sebebi aslında açık: İki otomobil de benzer altyapıları paylaşıyor olacak. Bu kardeşlikten çıkarabileceğimiz bir diğer sonuç da T-Cross’un mekanik altyapısı. Yeni crossover kimi VW SUV’ların aksine dört tekerlekten çekişe sahip olmayacak. Kaputun altında da Polo ile benzer bir motor yelpazesi bulacağımızı tahmin ediyoruz.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.