Spread the love

Volkswagen yakın gelecekte bir çok elektrikli otomobil üretmeye başlayacak, bu da markanın bazı otomobillerinin üretim yerini değiştirmesini gerektiriyor. Bundan etkilenecek modellerden biri ise markanın başarılı D segmenti temsilcisi Passat.

AutoNews’in haberine göre, şu an Emden, Almanya’da Arteon’la birlikte üretilen otomobil, kapasite kaygıları sebebiyle Skoda’nın Superb’i de ürettiği Kvasiny fabrikasına taşınacak. Passat’ın bu fasiliteye taşınması Volkswagen üretim bandını rahatlatacak olsa da Kvasiny fabrikasının neredeyse tam kapasitede çalışmasına sebep olacak.

Passat’ın Alman üretimi yerine Çek üretimi olması kimi müşterileri memnun edemeyebilir, ancak bu hareket şüphesiz ki markanın işini kolaylaştıracak ve otomotivin geleceğine çok daha rahat ayak uydurmasını sağlayacak.

Çek otomobil üreticisi için Türkiye ihtimali var

Skoda’nın Çekoslovakya’daki ikinci üretim tesisi de uzun süredir tam kapasiteye yakın işliyor. Bu durumu çözmek adına Volkswagen Grubu, bünyesindeki Çek marka için yeni bir üretim tesisi açmayı düşünüyor. Spekülasyonlara göre üçüncü tesisin lokasyonu için düşünülen muhtemel ülkeler Bulgaristan ve Türkiye.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.