Spread the love

İkonik Beetle’ın yerine geçmesi için geliştirilen Volkswagen Golf, 29 Mart 1974’te Wolfsburg’da üretilmeye başlandı. Müşterilerin bir anda beğenisini kazanan model, yalnızca iki sene sonra bir milyon adetlik satış başarısına ulaştı. Volkswagen, geçtiğimiz 45 sene boyunca her 41 saniyede bir adet Golf’ün satıldığının altını çiziyor.

VW COO’su Ralf Brandstatter, Golf’ün Volkswagen’in kalbi olduğunu belirtiyor. “Golf, gelişimi ve teknolojiyi temsil eden bir otomobil. Örnek vermek gerekirse, çoğu güvenlik teknolojisini milyonlarca insanın kullanımına sunan otomobil tarih boyunca Golf olmuştur. Golf, koca bir neslin hayatında önemli bir yere sahip. Yedi jenerasyon boyunca Golf markamızın gelişimine katkıda bulundu. Golf sayesinde Volkswagen bugün dünyanın en önemli otomotiv üreticilerinden biri.”

Orijinal Golf iki ve dört kapılı karoserlerle satışa çıkmıştı. 50 beygirlik 1.1 litre ile 70 beygirlik 1.5 litre motorlarla satılan ilk model, dört ileri manuel ya da üç ileri otomatik şanzımana sahipti.

Bu sene Volkswagen ikonik modelin sekizinci jenerasyonunu satışa sunacak. Çok az kamuflajla objektiflere yakalanan yeni otomobil, Frankfurt Otomobil Fuarı’ndan hemen sonra özel bir etkinlikle tanıtılacak. Yarı otonom sürüş teknolojisi, yeni nesil Golf’ün en büyük silahı olacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.