Spread the love

Volkswagen yakın gelecekte üreteceği elektrikli otomobiller için 40 milyon Euro’luk sipariş vererek pil tedariği anlaşmalarını tamamladı. Bu harcama Tesla’nın bugünkü pazar değerine eşit!

Tesla elektrifikasyon yolunda çok öenmli bir avantajla yola çıkmış olsa da VW Group ve Daimler gibi otomotiv devleri hızla yol alıyorlar. Hatta Volkswagen şu an Tesla’nın bir yılda ulaştığı toplam üretim adedine yalnızca dört günde ulaşabiliyor. Alman holding 2025’e kadar yılda 3 milyon adetlik tam elektrikli otomobil satışını hedefliyor.

Tesla’nın işi zor görünüyor

Volkswagen’in patronu Herbert Diess, “2020’ye kadar müşterilerimize 25 tane tam elektrikli ve 20 tane plug-in hibrit model sunacağız” diyor.

“Sadece bir kaç yıl içersinde, tüm markalar ve pazarlar arasında, dünyanın en geniş elektrikli otomobil filosunu sunacağız.”

VW Group’un elektrikli geleceğinde ilk model Audi’nin e-Tron SUV’si olacak. Modelin Ağustosta üretim bandına ulaşması bekleniyor. Gelecek sene Porsche Mission-E, gözüne Tesla Model S’i kestirmiş bir şekilde yollara inecek. Bu premium ikiliyi ise Volkswagen markalı bir dizi I.D. modeli izleyecek, hepsi de gücünü sadece elektrikli motorlardan alacak.

Mesaj basit; Volkswagen ve diğer büyük otomobil üreticileri, sadece bir düğmeye basarak yolları elektrikli otomobillerle doldurabilecek kapasitede. Bu esnada Tesla ise hala Model 3 üretimiyle ilgili sıkıntılarını çözmeye çalışıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.