Spread the love

Land Rover’ın SVO departmanı tarafından hazırlanan Velar SVAutobiography Dynamic Edition, markanın yeni crossover’ının şimdilik en güçlü versiyonu.

 

Land Rover tarafından “Velar yelpazesinin zirvesi” olarak nitelendrilen yeni SVAutobiography Dynamic Edition, kaputunun altında markanın en güçlü motorunu barındırıyor. 5.0 litre hacmindeki süperşarj desteklı V8 makine 550 HP güç üretiyor ve otomobili 4.5 saniyede durağan halden 100 km/s sürate ulaştırabiliyor. Son hızı 274 km/s olarak belirtilen otomobil, Velar ailesinin en hızlısı.

Devasa V8 motoru Veların gövdesine sıkıştırmak, doğal olarak bir çok farklı komponentin modifiye edilmesini gerektiriyor. SVAutobiography’nin süspansiyonları ve frenleri standart Velar’lara kıyasla güçlendirilmiş. Ayrıca aktarım sisteminden güvenlik sistemlerine kadar her şey yeni baştan bu modele özel olarak ayarlanmış. Bunun sonucunda otomobil hızlanırken konfor ve off-road kabiliyetlerinden pek bir şey kaybetmemiş.

Velar SV Autobiography Dynamic Edition, standart olarak 21 inçlik dövme alüminyum jantlarla geliyor ve 22 inç jantlar ise osiyonel olarak sunuluyor. Büyük jantlar önde 395 arkada ise 396 mm’lik fren disklerine ev sahipliği yapıyor. Fren sisteminin kaliperleri standart olarak kırmızı renge sahip, ancak otomobilin gücünü belli etmek istemeyen müşteriler için siyah renkli kaliperler de sunuluyor.

SVAutobiography Dynamic Edition, Velar ailesinin geri kalanına kıyasla bir çok kozmetik geliştirmeye de sahip. Yeni ön tampon ve geniş havalandırma delikleri, yeni radiator ızgarası ve yan paneller, revize edilmiş arka tampon ve bu tampon entegre egzoz çıkışları, modele has tasarım özelliklerinden bazıları.

İçeride ise çift dikişli Windsor derisi döşemeler dört farklı rankle alınabiliyor. Alüminyum vites kulakçıklarına sahip spor direksiyon simidi, spor pedallar, ışıklı yan eşikler otomobile özgü iç mekan detaylarından. Standart donanımda sunulan 20 yöne ayarlı ısıtma, soğutma, hafıza ve masaj özellikli koltuklar, Touch Pro Duo bilgi ve eğlence sistemi ve 12.3 inç ebatlı gösterge paneli SVAutobiography’nin en donanımlı model olmasını sağlıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.