Spread the love

ABD’li firma Vandal, pist odaklı niş otomobil işinde İngilizlerden pay almak istiyor. Fotoğraflarda gördüğünüz ise firmanın ilk denemesi: Vandal One.

One’ın altında karbon fiber monokok bir şasi yatıyor. Şasiyi örten gövde panelleri de karbon fiberden imal edilmiş ve yalnızca 555 kilogram ağırlığa sahip. Otomobil, güncel Honda Civic Type-R’ın 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı motoruyla satılacak.

Honda üretimi motor normalde 306 HP güç üretiyor, ancak Vandal bu makineyi modifiye ederek 340 HP üretecek hale getirmiş. 340’lık motor Vandal One’ın giriş seviyesi modelinde sunulacakken, daha fazla güç isteyen müşterilere bir modifiye paketi satılacak. Bu paket ile birlikte 2.0 litrelik unite tam 560 HP güç üretecek ve turbo beslemeye rağmen 9,000 devir çevirebilecek. Motor Sadev tarafından tedarik edilen altı oranlı sıralı şanzımana bağlı olacak.

Detroit’li küçük şirket, Vandal One için JRi marka ayarlı amortisör ve viraj demirleri kullanan ön ve arka pushrod süspansiyonlar geliştirmiş. Süspansiyonların yay sertlikleri müşteri tercihlerine göre özelleştirilebilirken, otomobilin sahip olduğu sürüş modları da gövdeyi yere yaklaştırıp yükseltebiliyor.

Otomobil ayrıca telemetri sistemiyle de donatılacak. Sürücü pistte hızlı tur atarken pitte gerçek zamanlı takip ve araç bilgisi görülebilecek.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.