Spread the love

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen Türkiye’de Yılın Otomobili ödülü sahibini buldu. Hibrit versiyonuyla Türkiye’de üretilen Toyota Corolla, Türk otomotiv dünyasının prestijli ödülüne layık görüldü.

OGD üyesi 74 otomobil gazetecisinden toplam 4170 puan alan Corolla ödülün sahibi olarak “otomobil Oscar’ı” diye nitelenen ödülün sahibi oldu. Bu önemli ödülü ilk yılında Skoda Superb, daha sonra Renault Megane Sedan, geçtiğimiz sene ise Hyundai Ioniq Hybrid almıştı.

Yarışma başlangıcında 21 aday otomobil arasından jürinin oylamalarıyla seçilen 7 finalist, “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat-fayda oranı” gibi kriterlerle değerlendirildi.

Yılın otomobilini belirleyen ikinci etapta ise Corolla; Dacia Duster, Ford Focus, Honda CR-V, Mercedes-Benz A-Serisi, Volkswagen T-Roc ve Volvo XC40 arasından galip çıkarak ödüle layk görüldü.

Feriye Palace’da gerçekleştirilen törende bir konuşma yapan OGD Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Sandık, Türkiye’de Yılın Otomobili yarışmasınının tüketiciler için yol gösterici özelliğinin bulunduğuna bir kez daha dikkat çekti.

Sandık, yarışmanın tüm aşamalarında finalist otomobiller arasında büyük bir rekabetin yaşandığını da belirterek “Objektif bakış açısıyla otomobilleri değerlendirirken, fiyat-donanım, tasarım, inovasyon, motor, yol tutuş gibi konuları göz önünde bulundurduk. Tüketicilerin otomobil satın alırken, yılın otomobili yarışmasını referans olarak görmesi bizler için çok önemli. Bu yılda tüm otomobiller arasında zorlu bir rekabet yaşandı. Ve sonuçta bir otomobil ilk sırada yer aldı” dedi.

Ülkemizde yılın otomobili seçilen Toyota Corolla Hybrid, yakın zamanda hem dergimize hem de DCM TV’ye konuk olmuştu. Volkan ve Muhip’in yorumlarını izleyebileceğiniz video aşağıda; dergimize de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.