Spread the love

Honda, Birleşik Krallık’ta yeni nesil Civic’lerin tanıtılmasından bu yana ilk kez sedan modelin de satılacağını duyurdu. Bir dizel bir de benzinli motor seçeneğine sahip olan otomobillerin en önemli özelliği ise Türkiye’de, Honda’nın Şekerpınar tesislerinde üretiliyor olması.

Benzinli modeller Honda’nın 1.0 litrelik i-VTEC ünitesine ve manuel ya da CVT şanzımana sahip olacak. Dizel versiyon ise 1.6 litrelik i-DTEC motora sahip ve manuel ya da dokuz ileri otomatik şanzımanla satın alınabilecek.

Tıpkı hatchback modelde olduğu gibi ülkemizde üretilen sedan eski jenerasyona göre daha geniş, daha uzun ve daha alçak. Keskin çizgilerle oluşturulan dış tasarıma, Honda’nın iddiasına göre sınıfının en genişi olan iç mekan eşlik ediyor.

Honda UK otomobil bölümünün başkanı Phil Webb, “Civic, Honda Avrupa için çok önemli ve markamızın güçlü satışlarının her daim tam ortasında bulunmuş bir model. Sedan karoserli modelin İngiltereye gelmesiyle Civic ailesi tamamlanmış oldu. Ayrıca zaten başarılı Civic ürün yelpazesine bir yenisini daha eklemiş olduk” diyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.