Spread the love

Multivan’ın yenilenmesinden sonra Volkswagen Ticari’de sıra artık daha “iş odaklı” olan Transporter’da. Makyajlanan Transporter Bauma 2019 organizasyonu kapsamında Münih’te tanıtıldı.

Volkswagen tarafından servis edilen ilk fotoğraflarda Transporter 6.1’in Multivan 6.1’de gördüğümüz tasarım öğelerine sahip olduğu fark ediliyor. Multivan’a kıyasla daha az krom süslemeye sahip olan Transporter, Multivan’ın aksine çift renkli boya gibi opsiyonlara da sahip olmayacak.

İç mekanda ise Transporter artık yeni modüler bilgi ve eğlence sistemi MIB3’e kavuşuyor. Opsiyonel olarak sunulan sistem web tabanlı uygulamalara ve entegre SIM kartına sahip. Kabinde ayrıca sürücü koltuğunun yanındaki 230 volktluk elektrik soketi ve çifli yolcu koltuğu altındaki kilitli eşya gözü dikkat çeken unsurlar arasında. Panel van ve Kombi modelleri ise kabinden bağımsız şekilde kilitlenebilen bir kargo alanına kavuşuyor.

Geçmişte de olduğu gibi Transporter Panel van, Kombi, çift ya da tek kabinli pikap gibi farklı kasa tiplerine sahip. VW, versiyondan bağımsız olarak Transporter’ın standart donanımının oldukça geliştirildiğini belirtiyor. Elektrikli camlar, merkezi kilit, elektrikli ayarlanabilir ısıtmalı yan aynalar, LED iç mekan aydınlatmaları ve Bluetooth ile hands-free özellikli Composition ses sistemi tüm modellerde standart sunuluyor.

Binek otomobile benzer sürüş destek sistemleri

Hidrolik yerine elektrik destekli direksiyon sistemine geçişle birlikte yeni Transporter’da artık bir çok sürüş destek sistemi de sunulabiliyor. Şerit asistanı, park asistanı, yanal koruma, arka trafik uyarısı gibi özellikler makyajlı Transporter ile müşterilere sunuluyor. Tabela tanıma sistemi, çapraz rüzgar desteği, çarpışma sonrası frenleme desteği ve yokuş kalkış yardımcısı gibi özellikler de Transporter’ı binek otomobillerden neredeyse farksız kılıyor.

Motor yelpazesi ise dört farklı 2.0 litre hacminde dizelden oluşuyor. 90, 110, 150 ve 200 HP güç sunan motorlardan 150 ve 200 HP’lik olanları dört tekerlekten çekişe de sahip. Dizellerin yanında müşteriler artık tamamen elektrikli bir Transporter’a da sahip olabilecek.

Volkswagen modifiyecisi ABT ile ortak geliştirilen elektrikli Transporter, 112 HP’lik elektrikli motora sahip. 77,6 kWh’ya kadar pillerle beslenen motor, en yüksek kapasiteli pille donatıldığında 400 km’lik menzil sunuyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.