Spread the love

Toyota’nın küçük temsilcisi Yaris, 2020 model yılı için tamamen yenilendi. Otomobilin kabuğunun altında ise aslında Mazda 2 yatıyor.

Ay sonu New York Otomobil Fuarı’nda prömiyeri yapılacak olan yeni Toyota Yaris, altıgen şeklindeki ön ızgarası ve opsiyonel LED ön farlarıyla yeni bir ön yüze sahip. Modelin standart donanım listesi de bir hayli zengin; sis lambaları, geri görüş kamerası ve 16 inçlik jantlar kabarık listeden göze çarpanlar.

Toyota henüz detaylı bilgileri paylaşmadı ancak 410,5 santimetre uzunluğundaki otomobilin 450 litrelik geniş bir bagajı bulunuyor. Kabinde ise ayarlanabilir direksiyon simidi ile GPS, Android Auto ve Apple CarPlay özellikle 7 inçlik bilgi ve eğlence ekranı göze çarpıyor. Daha üst donanımlarda ise minik Japon, otomatik klima, deri direskiyon simidi ve LED ön farlara sahip oluyor.

Kaputun altında ise 1.5 litrelik dört silindirli bir motor görev yapıyor. 107 HP güç üreten makine altı oranlı otomatik bir şanzımanla gücünü yere aktarıyor. Otomobil hakkındaki tüm bilgiler New York fuarında ortaya çıkacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.