Spread the love

Test Mercedes Benz E300 AMG. Premium sınıfın iddialı temsilcilerinden olan Mercedes Benz E Serisi, bu iddiasını yeni modelinde sunduğu özelliklerle devam ettirmeyi düşünüyor. Peki; bunlar neler ?

Test Mercedes Benz E300 AMG

Tasarım

Mercedes-Benz E serisi selefinden daha genç görünüyor. Önde yer alan krom detaylar modeli şık göstermiş; tamponda yer alan hava girişleri otomobile sportiflik katmış. Modeli sportif kılan detaylardan birisi de 20 inç büyüklüğündeki jantlar. Ancak bu jantlara sahip olmanın bedeli 8 Bin TL’yi geçiyor. Arka bölüme geldiğimizde ise yana doğru uzayan stop grubu dikkatlerden kaçmıyor. Krom detaylı egzoz girişleri yine otomobilin sportif tasarımını destekliyor. Otomatik açılan arka bagaj kapağı da modelin öne çıkan özelliklerinden. Test aracımıza özel kapı kapama yardımcısı da modelde sunuluyor. Halk dilinde “Vakumlu Kapı” olarak da bilinen bu sistem “Premium paket” kapsamında geliyor. Paket kapsamında 360 derece park kamerası, “Mercedes” yazılı kapı altı aydınlatmaları, otomatik açılıp kapanan bagaj kapağı, park paketi ve kapı kapama yardımcısı geliyor. Bu paketin değeri ise 17.547 TL. Mercedes-Benz E serisi; 4923 mm uzunluğa, 1852 mm genişliğe, 1468 mm yüksekliğe ve 2939 mm aks mesafesine sahip. Model rakibi BMW 5 serisinden 13 mm daha kısa, 16 mm daha dar, 1 mm daha yüksek ve 36 mm daha kısa aks mesafesine sahip.

İç Mekan

Test Mercedes Benz E300 AMG. Kokpit çift fon olarak tasarlanmış. İç mekanı sol kapıdan sağ kapıya kadar şerit şeklinde uzanan krom detay oldukça şık görünüyor. Modelde en çok dikkat çeken detay ise hiç kuşkusuz 12.3 inç büyüklüğünde orta konsol ile birleşen gösterge paneli oluyor. Hayalet gösterge olarak bilinen bu panelin tema ve detayları değiştirilebiliyor. Orta konsoldaki ekran ile birleşik olması göze hoş geliyor. Bu ekran navigasyon 360 derece kamera hizmeti verebiliyor. Çözünürlük konusunda da sistem başarılı. Bu ekrana sahip olmanın bedeli ise 2.054 TL. Orta konsolda yer alan dokunmatik ve fiziksel butonların yer aldığı bir touch pad ile de kontrolü mümkün. Müzik ve klima sisteminin butonları fiziksel olarak da modelde yerini almış