Spread the love

Tesla, ürün gamındaki tüm otomobiller için son yazılım güncellemesini yayınladı. Güncelleme otomobillerin WiFi ağına bağlanmasıyla “over the air” olarak kendiliğinden yükleniyor.

Yeni güncellemeyle otomobillerin bilgi ve eğlence sistemi artık tüm aplikasyonları tek bir çatı altında topluyor. Bunun yanında güncellemeyle birlikte tanıtılan üç yeni uygulamadan biri sürücülerin otomobillerinin takvimini telefonlarındaki takvimle eşlemelerini sağlıyor, diğeri internette dolaşmaya yarıyor, bir diğeri ise enerji tüketimini gerçek zamanlı olarak monitör ediyor.

Hardware 2.5’a sahip modellerde ise yeni güncellemeyle birlikte otomobillerin ön kameraları tarafından alınan görüntü kaydedilebiliyor. Bunun için 1.8 GB boş alana sahip bir flash belleğin konsoldaki USB girişşine takılması gerekiyor.

Yeni yazılımla iklimlendirme menüsü de güncellenmiş. Ayrıca araç sahipleri artık akıllı telefonlarındaki Tesla uygulamasıyla otomobillerin kimi özelliklerini kontrol edebilecek ve navigasyon rotalarını otomobile gönderebilcekler. Önümüzdeki aylarda ise Autopilot yarı-otonom sürüş sistemine Navigasyon eklemesinin de öncelikle ABD sınırları içerisinde olacak şekilde duyurulması bekleniyor.

Güncellemeyle gelen bir diğer önemli (!) özellik ise, otomobiller park halindeyken sistemin gizli özellikleri arasından bulunan Atari modu. Sürücüler otomobillerin bilgi ve eğlence sisteminden ulaşabilecekleri menüde klasik Atari oyunlarını direksiyon üzerindeki kontroller vasıtasıyla oynayabilecekler.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.