Spread the love

Skoda‘nın kompakt sınıftaki ilk hatchback modeli olma özelliğini taşıyan Rapid Spaceback, Türkiye’de satışa sunuldu.

Opsiyonel olarak sunulan geniş panoramik cam tavan, yolculara ön camdan arka cama kadar kesintisiz gökyüzü manzarası sunarken, uzatılmış arka cam ile birlikte cazip bir kombinasyon oluşturuyor. Koyulaştırılmış ve uzatılmış arka cam, Rapid Spaceback’in standart arka camından 10 cm daha aşağıda son buluyor.

Otomobil, yüksek güvenlik standartlarına sahip. Ön ve yan hava yastıkları, ABS, ESC (Elektronik Stabilie Kontrol), lastik basınç izleme sistemi, “yokuş kalkış kontrolü” gibi güvenlik donanımları, Rapid Spaceback’in Ambition ve Elegance donanımlarında standart olarak sunuluyor.

Aracın giriş seviyesinde, 5 ileri manuel şanzımanla sunulan 1.2 lt (75 HP) üç silindirli benzinli motor yer alıyor. 105 HP’lik 1.2 lt TSI motor ise 6 ileri manuel şanzıman barındırıyor. En güçlü benzinli motor seçeneğini 122 HP’lik 1.4 lt TSI oluşturuyor. Bu motor seçeneği özel olarak 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik vites kutusuyla birlikte sunuluyor. 1.6 lt TDI dizel motorun 90 ve 105 HP’lik güç seçenekleri bulunuyor.

Skoda Rapid Spaceback, Türkiye’de 44.900 TL’den başlayan fiyatlarla showroomlarda satışa sunuluyor.

Hazırlayan : Yiğit Turantekin

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.