Spread the love

Çek üretici Nissan Juke ile başlayıp şimdilerde Hyundai’nin Kona’sı gibi otomobillerle devam eden küçük crossover segmentine Kamiq ile giriş yapıyor.

“Kamiq” ismi Eskimo dilinden geliyor. Markanın Satış ve Pazarlama Genel Kurulu Üyesi Alain Favey Kamiq ismini şöyle açıklıyor: “İsim her ortamda içinde kendinizi rahat hissettiğiniz, kendi karakteri olan bir şey anlamına geliyor. Otomobilimizi mükemmel bir şekilde tanımladığını düşünüyoruz.”

Karoq’un bir altına konumlanan yeni Kamiq, en azından Skoda özelinde düşünürsek eğlenceli bir tasarıma sahip. Ayrık LED farlar, dinamik ön ve arka sinyaller ve arkada C şekilli stoplar otomobilin dikkat çeken tasarım öğeleri. Geniş ön ızgara, göze çarpan kaput çizgileri, arka difüzör ve aracın yerden yüksekliği de Kamiq’e karakter katan detaylar.

İç mekan ise donanıma göre 6.5, 8 ya da 9.2 inç boyunda gelen bilgi ve eğlence ekranı tarafından domine ediliyor. 9.2 inçlik ekran bu sınıfta en büyük multimedia ekranı olarak öne çıkıyor. Skoda ayrıca opsiyonel olarak 10.25 inçlik dijital gösterge paneli de sunuyor.

Kapı kaplamalarından yumuşak plastic malzemelere yer veren marka ayrıca üç renkli ambiyans aydınlatmalar da sunuyor. Müşteriler contrast dikişli döşemeler seçebilecekken, opsiyonel donanımlarda direksiyon ısıtma, ön ve arka koltuk ısıtma ve ısıtmalı ön cam gibi segmentte eşine zor rastlanır donanımlar da sunuluyor.

Görüntüsüne ve opsiyonel gövde altı koruma donanımına rağmen Kamiq sadece önden çekişli olarak satılacak. Motor yelpazesi ise manuel ya da DSG ile combine edilebilen 115 HP’lik 1.0 TSI ile başlıyor. 150 HP’lik 1.5 TSI ve 115 HP’lik 1.6 TDI ise diğer iki motor seçeneği.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.