Spread the love

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 6. ayağı 36.Yeşil Bursa Rallisi Yüce Auto Skoda desteğinde Bonus Parkur Racing adına yarışan Burak Çukurova-Ünal Tezel ekibinin birinciliği ile sonuçlandı. Pegasus Racing’den Fatih Kara-Bilge Ayan’ın ikinciliğini elde ettiği zorlu rallinin üçüncüsü ise Castrol Ford Team Türkiye’den Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisi oldu. Bursa Otomobil Sporları Kulübü tarafından Mavi Cin, Holiday Inn Bursa, Technospray, Aksan Group sponsorluğunda Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları düzenlenen 36.Yeşil Bursa Rallisi Yüce Auto Skoda desteğinde Bonus Parkur Racing adına yarışan Burak Çukurova-Ünal Tezel ekibinin birinciliği ile sonuçlandı.

Nefes Kesen Zirve Mücadelesi

Yarışta geçilen 12 özel etapra, liderlik için Murat Bostancı-Onur Vatansever, Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, Burak Çukurova-Ünal Tezel ve Ercan Kazaz-Emire Cantürk ekipleri arasında dişediş bir mücadele yaşandı. İkinci etapta Bostancı’dan liderliği devralan Kazaz, 3.özel etap sonunda liderliğini korumayı başardı. Seyirci özel etabında Yağız Avcı’nın 2,8 saniye arkasında kalan tecrübeli pilot, günü 1,3 saniye farkla ikinci sırada tamamladı. Kazaz’ın 9.9 saniye ardında ise takım arkadaşı Burak Çukurova yer aldı.

Yarışın ikinci günü Bonus Parkur Racing’den Ercan Kazaz-Emire Cantürk ikilisinin motor arızası ile 7.özel etabın 9.km.sinde yarışa veda etti. Aynı özel etapta Castrol Ford Team Türkiye’den Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ekibi de direksiyonda meydana gelen mekanik bir sorun ile yavaşlamak zorunda kaldı. 8.özel etap olan Hüseyinalan’da Castrol Ford Team Türkiye’den Murat Bostancı-Onur Vatansever ikilisi etabı tamamlasalar da servis alanında yarışı ter edince Bonus Parkur Racing’den Burak Çukurova-Ünal Tezel zirve mücadelesinde rahat bir nefes aldı. Yarışın kalan özel etaplarını da başarı ile tamamlayan Çukurova-Tezel birinciliğin sahibi olurken, aynı zamanda sınıf 2 birinciliğini de elde etti. Yarışın genel klasman ikincisi, son iki özel etapta en iyi zamanı yapan Pegasus Racing’den Fatih Kara-Bilge Ayan oldu. Ford Fiesta R2 ile mücadele eden Castrol Ford Team Türkiye ekibi Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilisi de üçüncü sırada finişe gelerek podyumu tamamlayan ekip oldular.

Sınıflarda Büyük Çekişme

Yarışın sınıf 3 birinciliğini bayan ekip Serpil Pak-Merve Hasbay elde ederken sınıf 5 birincisi Fatih Kara-Bilge Ayan, sınıf 6 birincisi Emre Yurdakul-Burak Erdener, Sınıf 7 birincisi Cüneyt Göz-Ersin Ören, Sınıf 8 birincisi REVAR destekli Neo Motorspor ekibi Tezcan Dalfidan-Eda Özer ikilisi ve sınıf 9 birincisi de Ali Murat Pekdemir-Tolga Tezeken oldular. En iyi bayan pilot ve en iyi genç pilot Bonus Parkur Racing’den Burcu Burkut Erenkul, En iyi bayan co-pilot Eda Özer, En genç co-pilot Ceren Ergun olurken, bireysel olarak iki çeker otomobil ile yarışan en iyi pilot olan Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu ikilisi de “Technospray Özel Ödülü”nün sahibi oldular. Fiat Punto S1600 ile genel klasman ikincisi olan Fatih Kara-Bilge Ayan aynı zamanda 2 çeker kupasını da elde etti…

Drift ve Volkicar Show Nefes Kesti

36.Yeşil Bursa Rallisi’nde sporseverler için de birçok sürpriz hazırlandı. Mavi Cin Seyirci Özel Etabı öncesi Drift Academy İstanbul pilotlarının drift gösterisi izleyenlere heyecan ve aksiyon dolu dakikalar yaşattı. Ayırca Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili Volkicar bu organizasyonda Bursalılar ile ilk kez tanıştı. 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonu olan Serkan YAZICI, seyirci etabında izleyenlere unutulmaz bir show sundu…

 

 

36.YEŞİL BURSA RALLİSİ GENEL  KLASMANI

1.  Bonus Parkur Racing … Burak Çukurova-Ünal Tezel … Skoda Fabia S2000 … 1:31:12.6

2.  Pegasus Racing … Fatih Kara-Bilge Ayan … Fiat Punto S1600 … 1:32:20.5

3.  Castrol Ford Team Türkiye … Emre Yurdakul-Burak Erdener … Ford Fiesta R2 … 1:35:52.1

4.  Castrol Ford Team Türkiye … Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez … Ford Fiesta S2000 … 1:36:01.1

5.  Ferhat Tanrıbilir-Burak Koçoğlu … Ford Fiesta R2 … 1:38:23.7

6.  Pegasus Racing … Ünal Şenbahar-Emir Şahin … Fiat Punto S2000 … 1:40:00.7

7.  Alptekin Işıkalp-Orkun Demir … Citroen C2 … 1:40:55.9

8.  Castrol Ford Team Türkiye … Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz … Ford Fiesta R2 … 1:38:17.0

9.  Neo Motorspor … Tezcan Dalfidan-Eda Özer … Ford Fiesta ST … 1:42:44.8

10.  Ümit Kemal Coşkun-Özlem Akgüç … Alfa Romeo 156 … 1:46:49.2

 

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.