Spread the love

Fiat Chrysler Automobiles ve Ferrari eski CEO’su Sergio Marchionne, geçirdiği omuz ameliyatında yaşanan zorlukların ardından 66 yaşında vefat etti.

Marchionne yakın zamanda Zürih’te bir hastanede omuz ameliyatı geçirmiş ve ameliyat sonrasındaki sağlık durumu sebebiyle işinden istifa etmek zorunda kalmıştı. Sorumluluklarını Jeep ve RAM’in patronu Mike Manley’e devreden Marchionne, en son 26 Haziran günü İtalyan Polisi için hazırlanan Jeep Wrangler’ın tanıtımında halkın karşısına çıkmıştı. Eski patronun bu organizasyonda aşırı halsiz olduğu ve konuşmasını tamamlayamadığı gözlerden kaçmamıştı.

Sergio Marchionne’nin gerçek bir işkolik olduğu açıkça biliniyordu. Zamanının çoğunu FCA için dünyayı gezerek geçiren Marchionne, aynı zamanda ağır bir sigara tiryakisi ve espresso meraklısıydı. 2017’de iki alışkanlığını da bırakan Marchionne, markanın 2014-2018 iş planı sonlandıktan sonra Nisan 2019’da emekli olacağı bekleniyordu.

1952 İtalya doğumlu olan Sergio Marchionne, Fiat Grubu’nun kaderini değiştiren isim olarak tanınıyor. İtalyan markanın Chrysler ile yaptığı işbirliğinde anahtar bir isim olan Marchionne, 2003’te Fiat yönetim kuruluna bağımsız bir üye olarak seçilmiş, bir sene sonra da CEO olarak atanmıştı. Chrysler’in CEO’luğuna ise 2009 yılında getirilen isim, Amerikan devini iflasın eşiğinden döndürmüştü.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.