Spread the love

Cenevre fuarında yeni nesil Golf’ün tanıtılması bekleniyordu, ancak Volkswagen bizi yanılttı. Ancak sekizinci jenerasyon Golf neredeyse kamuflajsız haliyle Car Scoops tarafından görüntülendi.

Yalnızca far ve stop grubunda yanıltıcı bir kaç sticker ile kamufle edilen otomobilin tüm detayları fotoğraflarda gözler önünde. Volkswagen’in son modellerinden aşina olduğumuz yeni tasarım anlayışı Golf’e de oldukça uygun görünüyor. Yedinci neslin izinden giderek keskin hatlara sahip olan otomobil, özellikle önden bakıldığında Arteon’u anımsatıyor.

Otomobil eskisinden daha geniş görünüyor vey an aynaların cama değil kapı paneline sabitlendiği göze çarpıyor. Arka tarafta ise Mk8 Golf kendi karakterine sahip; otomobil yeni Polo ile arkadan hiç benzeşmiyor.

Yeni Golf’ün içine dair ise elimizde hiç bir bilgi ya da görsel bulunmuyor. Tek bildiğimiz Alman üreticinin hem malzeme kalitesi hem de teknoloji anlamında C segmentinin standartlarından geri kalmayacağı.

Yeni Golf, güncel modelin kullandığı altyapının modifiyeli bir versiyonu olan MQB Evo altyapısına sahip olacak. Eskisinden daha hafif olacağını tahmin ettiğimiz otomobil uzayan aks aralığıyla daha fazla iç hacim de sunabilecek.

Üretiminin bu Haziranda başlayacağı tahmin edilen model, VW Grubu’ndan alıştığımız 3 ve 4 silindirli benzinli motorlara, dizel ünitelere, yakın gelecekte hibrit motorlara ve çok geçmeden de GTI ve R modellerine kavuşacak.

Fotoğraflar: CarScoops

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.