Spread the love

Fotoğraflarda gördüğünüz 993 kasa 911 Turbo, modern zamanların en kıymetli sıfır kilometre Porsche’si olabilir!

Porsche’nin “Project Gold” olarak isimlendirdiği projesi aslında çok tanıdık bir otomobil: 993 kasa 911 Turbo. Alman marka, son dönemde popüler olan “resto-mod” firmalarına benzer bir yol izleyerek yeni bir otomobil üretmiş; ancak bir farkı var. Bu otomobilde kullanılan tüm komponentler dönemine uygun.

Marka işe 993 kasa bir 911’i şasisine kadar soyarak başlamış. Korozyon koruması yapılan çıplak gövde, son model Porsche’lerde kullanılan teknikle, 2018 911 Turbo S Exclusive Series’te de sunulan metalik altın sarısı renge boyanmış. Orijinal 993 Turbo’da kullanılanla birebir aynı olan 3.6 litrelik turboşarjlı motora yer verilen yeni otmobil, 450 HP güce sahip. Motorun devamındaki manuel şanzıman ve gücü dört tekerleğe birden aktaran çekiş sistemi de Porsche Classic’ten alınarak otomobile eklenmiş.

Ortaya çıkan otomobilin önemini belgelemek için Porsche Project Gold’a yeni bir şasi numarası da vermiş ve bu numara, 1998’de bantlardan inen son 993 Turbo’nunkinin bir fazlası. Yani fotoğraflarda gördüğünüz otomobil aslında, 20 sene sonra dünyaya gelse de, üretilmiş son 993 Turbo!

Neyseki otomobil Porsche’nin gizli garajlarında, müzesinde ya da bayilerinden birinde kapalı kalmayacak. Atlanta’da 27 Ekim’de düzenlenecek olan Porsche’nin 70. yılına özel açık arttırmada satışa çıkacak otomobilin yedi haneli rakamları kolaylıkla göreceğini tahmin ediyoruz.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.