Spread the love

Üçüncü jenerasyon Porsche Cayenne, coupe versiyonunun katılımıyla model yelpazesini genişletiyor.

Alçalan tavan çizgisiyle vurgulanan coupe-vari tasarımlar sedanları olduğu kadar SUV’leri de canlandırmak için başvurulan yöntemlerden biri. Karşımıza ilk olarak Mercedes-Benz CLS Sınıfı ile çıkan bu trend, Cayenne’e iddialı bir hava katmış gibi görünüyor.

Daha sert hatlarla tasarlanan Cayenne Coupe, marka tarafından “kendine has” olarak tanımlanan bir arka tasarıma sahip. Adaptif arka spoiler ve panoramik cam tavan standart olarak sunulurken, karbon fiber tavan opsiyon listesinde müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Porsche Genel Kurul Başkanı Oliver Blume yeni modelle ilgili şunları kaydediyor: “Coupe modeli güncel Cayenne’in sahip olduğu bütün üstün özellikleri bünyesinde barındırıyor ve bu özellikleri çok daha dinamik ve sportif bir paket halinde müşterilere sunuyor.”

Yeni Cayenne Coupe’nin ön camı ve A sütunları normal versiyona göre daha alçak. Tavanı 19,8 mm daha alçak olan otomobilin arka kapıları ve arka çamurlukları baştan tasarlanmış. Arkadaki adaptif spoyler 90 km/s ve üzeri hızlarda otomatik olarak açılıyor.

Az önce bahsettiğimiz karbon fiber tavan ise Cayenne ailesinde bir ilk. Sadece coupe’de sunulan bu opsiyon, üç farklı hafifletme opsiyon paketine dahil. Bu paketlerde 22 inçlik GT Design jantlar, ortası Pepika kumaş koltuk döşemeleri ve karbon ile Alcantara iç mekan süslemeleri de dahil.

Cayenne Coupe modelleri Porsche Active Suspension Management (PASM) adaptif süspansiyonu standart olarak sunuyor. Sekiz yöne ayarlı spor koltuklar da standart donanım listesinde yer alıyor. Comfort koltuklar ise isteyen müşterilere ücretsiz opsiyon olarak sunuluyor.

İlk etapta Cayenne Coupe iki motor seçeneğiyle sunulacak. Standart versiyonda sunulan 3.0 litrelik V6 motor 335 HP güç ve 450 Nm tor üreterek otomobili 5.7 saniyede 0’dan 100’e çıkarıyor. Cayenne Turbo Coupe modelinde ise 4.0 litrelik çift turbolu V8 motor bulunuyor. 550 HP’lik makine 768 Nm tork üreterek otomobili sadece 3.7 saniyede 0’dan 100’e ulaştırabiliyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.