Spread the love

Yeni emekli olan Porsche baş mühendisi August Achleitner, yani “Bay 911,” 992 modelinin lansmanında 911 T versiyonunun satışları arttırmak için geliştirildiğini, ancak normal 911’lerin son dönemlerinde de satış başarısından bir şey kaybetmedikleri için bu projenin aslında gereksiz olduğunu belirtmişti.

718 modellerinin aynı uyarlamaya ne kadar ihtiyacı var bilemiyoruz, ancak bildiğimiz şu: İki otomobil de 295 beygirlik dört silindirli motorlarına kadar standart versiyonlarından türetilmiş. İsteğe bağlı olarak manuel ya da PDK şanzımanla alınabilecek olan otomobiller, manuel şanzımanla sıfırdan 100’e 4.9 saniyede çıkabilirken, PDK’lı versiyonları bu iş için 0.2 saniye daha az vakte ihtiyaç duyuyor. Sport Plus modunda ise iki otomobil de 4.5 saniyede 100’e ışınlanırken son süratleri ise 275 km/s.

“T” harfinin Boxster ve Cayman’a getirdikleri ise şasiyi 20 mm alçaltan PASM spor süspansiyonlar, mekanik kilitli bir diferansiyel, aktif motor kulakları, siyah renk spor egzozlar, Agate grisi ayna kapakları ve parlak titanyum grisi 20 inçlik jantlar.

Yeni versiyonun getirdiği kadar götürdükleri de var. Bu durum en çok iç mekanda dikkat çekiyor, çünkü T versiyonlarda standart olarak bir bilgi ve eğlence sistemi sunulmuyor. Konsolun tam ortasında iki dev eşya gözüne yer açan bu durum, aslında ağırlık tasarrufu için düşünülen bir çözüm. Müşteriler isterlerse otomobilin multimedya sistemini bedelsiz olarak sipariş edebilecekler.

İç mekanda alışılageldik kapı kolları yerine kapı açma “kayışları;” manuel şanzımanlı modellerde ise daha kısa bir vites kolu bulunuyor.

Kağıt üzerinde standart versiyon ile T arasında ciddi bir fark bulunmayacak gibi görünüyor; aynı şey 911 T için de geçerliydi. Ancak 911, T versiyonuyla kendine has bir karakter yakalamış ve Porsche meraklılarının gönlünü kazanmıştı. Aynı şey 718’ler için de geçerli olacak mı, zaman gösterecek.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.