Spread the love

Volkswagen binek otomobil yarışlarında koşan Golf’ten esinlenen performanslı yol otomobili Golf GTI TCR’ı tanıttı.

Alman üreticinin yeni ateşli hatchback’i Golf GTI Performance ile Golf R arasında konumlanıyor. Kaputun altındaki 290 HP’lik 2.0 litre turboşarjlı motor; Golf GTI’dan tam 45 HP daha güçlü, Golf R’dan ise yalnızda 10 HP güçsüz.

Üretilen güç yedi oranlı çift debriyajlı şanzıman ile sadece ön tekerleklere iletiliyor ve otomobil durağan halden 100 km/s’ye 5.6 saniyede hızlanabiliyor. Son sürat ise 250 ya da 260 km/s’de isteğe bağlı olarak sınırlandırılabiliyor.

Golf GTI TCR, diğer performanslı Golf’lerden bazı görsel değişikliklerle ayrılıyor. Ön tampon altı dil, yan etek eklentileri, yeni tavan spoyleri ve arka difüzör sadece bu modele özgü. 18 inçlik jantlar, siyah ayna kapakları, LED farlar, delikli fren diskleri ve ön aksta kilitli diferansiyel de TCR’ın özellikleri arasında.

Müşteriler ayrıca otomobil isteklerine göre özelleştirebilecekler de. Yan paneller için bal peteği desenli kaplama, siyah tavan ve karbon ayna kapakları sunulan opsiyonlar arasında. Müşteriler ayrıca iki farklı opsiyon paketinden birini de seçebilecek. Paketlerden biri DCC adaptif süspansiyon, daha sıkı arka süspansiyon ayarları, arttırılmış son sürat ve 235/35 lastikli 19 inç jantları barındırıyor. Diğer paket ise bu kalemlerin üzerine semi slik lastiklerle çevrili farklı 19 inç jantları ve kilitli tekerlek bijonlarını içeriyor.

Kapı açıldığında TCR logosunu yansıtan bir projeksiyon, otomobilin iç mekanında göze çarpan ilk detay. Bunun yanı sıra TCR’ın kabininde yeni mikrofiber/kumaş kaplı spor koltuklar, spor direksiyon simidi ve kırmızı kontrast aksanlar yer alıyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.