Spread the love

ABD’li Subaru müşterileri iki nesildir pist odaklı bir STI bekliyordu. S206 ve S207 modelleri sadece Japonya pazarı için üretilmişti, ancak Detroit’te tanıtılan S209 artık en sporcu STI’ın ABD kıyılarına ulaşması anlamına geliyor.

Subaru Tecnica International, yeni modeli geliştirmek için standart WRX STI’ın neredeyse her tarafında iyileştirmelere gitmiş.

Motordan başlayacak olursak, basıncı 18 psi’a yükseltilmiş HKS imzalı bir turbo sayesinde EJ25 kodlu 2.5 litrelik makine artık 341 HP güç üretiyor. İç bileşenleri daha güçlü ve daha hafif olan revize edilmiş makine, 3,600 d/d’de %10 daha yüksek tork sağlıyor. Üretilen güç kısa oranlı altı ileri şanzıman ile sürücü kontrollü merkez diferansiyel ve simetrik AWD sistemiyle dört tekerleğe dağıtılıyor. Intelligent, Sport ve Sport Sharp modlarına sahip SI-Drive sistemi de yeni model için yeniden kalibre edilmiş.

Dunlop imzalı 265/35 yaz lastikleri, 19 inçlik dövme BBS jantlar, önde altı arkada iki pistonlu Brembo frenler, Bilstein imzalı süspansiyonlar ve WRX STI Nürburgring Challenge otomobilinden aktarılan alt takım parçaları, S209’un yere emin bir şekilde basmasını mümkün kılıyor.

Gövdede kullanılan geniş çamurluklar, karbon tampon kanatları ve arka spoyler, karbon tavan; içeride ise Recaro koltuklar ve STI imzaları otomobili standart modelden farklı kılan detaylar.

STI, otomobilden yalnızca 200 adet üretecek. WR mavisi gövde ve gri jantlar ile Kristal beyazı gövde ile altın renk jantlar, müşterilere sunulacak iki renk kombinasyonu.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.