Spread the love

Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan Peugeot i-Cockpit®, Beneteau tarafından geliştirilen Ship Control® teknolojisi ile kumanda ediliyor.

 

Peugeot Design Lab sahip olduğu bilgi birikimi ve deneyimi değerlendirerek yeni alanlarda yeni deneyimler kazanmak üzere tamamen farklı bir sektörde çalışmalar yapmaya başladı: yatçılık ve denizcilik. Söz konusu çalışmaların yansıması olarak Peugeot ve Beneteau bir işbirliğine gittiler. Her biri kendi alanının lideri olan bu iki Fransız markası sahip oldukları bilgi birikimi ve deneyimi birleştirerek yenilikçi bir çözüm geliştirdiler.

Beneteau yapmış olduğu çalışmalarla yatçılığın ihtiyacı olan sürüş, güvenlik ve konforla ilgili tüm verileri tek bir merkezde toplayan Advanced Monitoring System (AMS) adındaki teknolojiyi geliştirdi. Söz konusu sistemi daha da geliştiren Beneteau, ilk kez Gran Turismo 50’de kullanıma sunduğu Ship Control® teknolojisini geliştirdi.

Peugeot ve Beneteau markalarının işbirliği sonucu i-Cockpit® ve Ship Control® tek bir yapıda bir araya geldi ve bunun sonucu olarak Sea Drive Concept geliştirildi.

Sea Drive Concept’teki Peugeot i-Cockpit izleri ilk bakışta hemen hissediliyor. Tasarımı doğrudan otomobillerden alınan kompakt boyutlu direksiyon simidi kullanım kolaylığı sağlıyor. 17 inçlik büyüklüğünde dokunmatik gösterge paneli Ship Control® arayüzünü gösterirken, yatın elektronik fonksiyonlarına erişim imkanı tanıyor. Katlanan bir panel temel navigasyon bilgilerini kaptanın görüş alanına getiriyor. Direksiyonun her iki yanında bulunan şalter tipi düğmeler ise temel fonksiyonlara erişim sağlıyor.

Peugeot deneyimi kendini GT donanım seviyesini esas alan kontrast dikişli napa deri, krom aplikasyonlar ve benzeri detaylarla kokpitteki kalite ve malzeme seçimlerinde de kendini gösteriyor.

Ship Control® arayüzü; aydınlatma, iklimlendirme, navigasyon, batarya seviyesi, yakıt seviyesi, elektrik yönetimi, pompa yönetimi, ses sistemi ve motor olmak üzere tüm gerekli olan bilgileri bir araya topluyor. Arayüze yerel olarak birkaç tablet bağlanabiliyorve böylece mürettebatın her bir üyesi tüm işlevlere erişim sağlayabiliyor.

Peugeot Design Lab tarafından geliştirilen Sea Drive Concept hızlı bir değişim içinde olan yatçılık sektörüne tamamen yeni bir yaklaşım kazandırıyor. Sea Drive Concept yakın kokpit tasarımına tamamen yeni boyut kazandırırken, aynı zamanda yat sektörünün geleceğine de yön veriyor.

Did you like this? Share it:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Mercedes’in 40 yıllık efsanesi G serisi yenileniyor. İç mekan görselleri ise yayınlandı.
 • Digital Car Magazine’in yeni sayısı yayında içeriği yine dopdolu. Dergimizi bio daki linkten okuyabilirsiniz.
 • DS 7 Crossback’in ilk sürüşü için Paris’teyiz. DS 7 Crossback otonom araçlar için PSA grubunun ilk adımı olarak karşımıza çıkıyor. Yolu tarayan gelişmiş süspansiyon sistemi, otonom sürüşte ilkleri temsil eden DS Connected Pilot gibi özellikler sunan DS 7 Crossback, hem teknolojik hem de şık olmayı başarıyor.
 • Yeni Mercedes-Benz CLS modeli karşınızda. Detaylar www.digitalcarmagazinr.com ‘da
 • Yeni Nissan Qahqai'nin fiyatları nasıl?

#nissan #qashqai #yeninissanqahqai #yeninissanqashqaidemerakettiklerim #nissanqahqaifiyat #fiyat #nekadar
 • Yeni Audi A8 lansmanı için Valensiya'dayız. Türkiye'ye 2018 yılı ilk çeyrekte gelecek olan Yeni A8, Türkiye'de 3.0 litre TDI Motor kombinasyonu ile sunulacak. 286 HP GÜÇ ve 600 Nm tork üreten bu motorun fabrika verilerine göre ortalama yakıt tüketimi 5,8 lt /100 km. 
Araçta birçok yenilik var. Detaylar @digitalcarmagazine kasım sayısında olacak...✌️
#yeni #audi #a8 #lansman #ilksürüş #valensiya #ispanya
 • Dergimizin 2017 Eylül sayısını okudunuz mu? 
83 aydır aralıksız yayınlanan Digital Car Magazine, her zaman olduğu gibi yine ayın 10'unda okuyucularının karşısında.
 • 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun

#bayram #zaferbayramı #gurur #sevinç #atatürk #mustafakemalatatürk #canakkale #anafartalar #türkiye

Follow Us on Instagram