Spread the love

Paris’teki Porte de Versailles’te bu sene 44. kez düzenlenen klasik otomobil şovu Retromobile Paris’te Peugeot, tamamen elektrikli ve otonom konsepti E-Legend’ı 120,000 ziyaretçinin beğenisine sundu.

Fransız üreticinin standında gelecekten gelmiş gibi görünen E-Legend’ın yanında ayrıca klasik otomobiller de bulunuyordu. Markanın ilk elektrikli otomobili olan 1941 model VLV, fuarda E-Legend’a eşlik etti. Dört adet 12 voltluk bataryaya sahip olan otomobil, 36 km/s sürate ulaşabiliyor ve 75-80 km arası bir menzil sunabiliyordu.

E-Legend’a eşlik eden diğer otomobiller ise bu sene 90. yaşını kutlayan Peugeot 201, yollarda gezen en eskisi olduğu bilinen bir Peugeot 304, Pininfarina tarafından tasarlanan Peugeot 604 ve 1967 model bir Peugeot 204 Coupe.

201, markanın ortasında “0” bulunan isimlendirme sisteminin ilk örneği olmasıyla öne çıkıyor. 304 ise 1969 Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen otomobil. 604 modeli de markanın ilk altı silindirli otomobili olma özelliğine sahipken, 204 modeli ise Peugeot Design ekibi tarafından hazırlanan yeni gövde kaplamasıyla 2019 Tour Auto’da yarışacak.

Retromobile organizasyonunda Fransız marka, tarihinin mihenk taşları sayılabilecek otomobilleri E-Legend ile yan yana sergileyerek hem yenilikçi vizyonunu öne çıkarıyor hem de otomobil kavramının geleceğine ışık tutuyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.