Spread the love

Fransızların stil konusunda bir şeyler bildikleri açık. Yakın zamanda tanıtılan 508 sedan gibi şimdi de SW ile Peugeot bunu kanıtlıyor.

“Sport Wagon”un kısaltması olarak kullandıkları SW takısı, 508’in tavanını uzatıyor. Planlanan tanıtım tarihinden önce ortaya çıkan otomobilin Avrupa satışları önümüzdeki Ocak ayında başlayacak.

Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato, “Radikal liftback otomobilden sonra şimdi de wagon modelimizi tanıttık. Wagon modeli de en az sedan kadar nefes kesici oldu! 508 SW markamızın geçirdiği değişimi bir kez daha kanıtlıyor. Göz alıcı gövdesi ve etkileyici özellikleriyle model yelpazemizi zenginleştiriyor. Peugeot’yu öncü bir premium marka yapma isteğimiz çok iddialı bir biçimde şekilleniyor” diyor.

1.42 metre yüksekliğiyle yeni SW sedanla aynı alçaklıktayken, sedandan sadece 3 cm daha uzun. Yeni otomobil tıpkı sedan gibi çerçevesiz kapılara sahip. İçerideki hacim ise sedandan tabii ki daha fazla: Pandizotu kapalıyken bagaj 530 litrelik hacim sunuyor. Pandizot kaldırılıp koltuklar yattığındaysa 1780 litrelik bir hacme kavuşuyorsunuz – ki bu değer bir Volkswagen Touareg ile neredeyse aynı!

Otomobilin tavanı sedan gibi alçalmadığı için yeni SW arkadaki yolculara sedan kardeşinden daha fazla bir baş mesafesi de sunuyor. Cam tavan da hem önde hem de arkada ferah bir ortam sağlarken arka koltuk sırtlıkları 27 dereceye kadar yatırılabiliyor. Otomobilin A ve B sütunu arası ise, hem hacimsel olarak hem de i-Cockpit tasarımı olarak sedan modelle tamamen aynı.

PSA yeni modeli altı farklı motor seçeneğiyle sunacak. Bunlardan ikisi benzinli, dördü de dizel. Motor yelpazesi 1.5 litreden 2.0 litreye kadar yükseliyor. Motor güçleri ise giriş seviyesi dizeldeki 130 HP’den başlayarak 225 HP’ye kadar yükseliyor. Otomobilin tüm motor seçenekleri sekiz ileri otomatik şanzımanla sunulacak, ilerleyen dönemlerde de plug-in hibrit üniteler de satışa sunulacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.