Spread the love

Peugeot sürpriz bir modelle otomotiv dünyasını şaşırtıyor: 508 Sport Engineered Concept isimli sedan, markanın gelecekteki elektrikli performans modelleri hakkında ipuçları veriyor.

Peugeot Sport, yeni 508 Hybrid modeliyle birlikte Engineered Concept’I duyuruyor. Otomobilin kaputunun altında yer alan Peugeot PureTech 200 motora 110 HP’lik bir elektrik motoruyla birlikte çalışarak ön tekerleklere güç sağlıyor. 200 HP’lik ikinci bir elektrik motoru ise otomobilin arka aksına güç veriyor. Sistemin toplam tork çıkışı 500 Nm ve Peugeot’nun iddiasına göre otomobil 0’dan 100’e yalnızca 4.3 saniyede hızlanabiliyor. Otomobilin 11.8 kWh’lık pil paketi sırf elektrikli olarak 50 km’lik bir menzili mümkün kılıyor.

Yeni güç ünitesinin yanında otomobil alçaltılmış spor süspansiyonlara ve önde 24 mm ile arkada 12 mm genişleyen akslara sahip. Direksiyon sistemi de daha sportif bir ayara sahip ve Michelin Pilot Sport 4S lastikler jantların etrafında görev yapıyor.

“Selenium Grisi” renge sahip konsept otomobilin dışı da yeni 508’den farklı. Otomobil daha agresif bir ön tampona ve arka difüzör ile radyatöre hava aktaran 3D baskı yöntemiyle üretilmiş bir ön eteğe sahip. Ön çamurluklarda küçük kanatçıklar ise aerodinamiyi geliştiren bir diğer ekleme.

İçeride ise deri ve Alcantara döşemeli “comfort fit” koltuklar, karbon ve Alcantara kaplı direksiyon simidi ve Peugeot Sport Engineered logoları dikkat çekiyor. Tavan ile sütunlar da Alcantara kaplanmış olarak geliyor.

Otomobil Cenevre’de sergilenecek ancak Fransız marka modelin üretime geçip geçmeyeceği hakkında henüz kesin konuşmuyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.