Spread the love

Peugeot 208 R2, Fransa’nın Vosges bölgesinde dinamik testlerini gerçekleştiriyor. Yeni yarış otomobili, geçtiğimiz ay düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan yeni 208’in yol versiyonu tabanlı ve 1.2 PureTech motoru kullanıyor.

Yeni 208’in karakterini ortaya koyan tüm teknik ve kozmetik detaylara sahip olan yeni yarış otomobili, Peugeot Sport mühendislerinin geçtiğimiz yazdan beri süregelen çalışmalarının meyvesi. Yeni 208 R2, 450 adetle Peugeot Sport’un en çok ürettiği ralli otomobili eski 208 R2’nin yerine geliyor. Eğlenceli bir sürüşü olan ama bunun yanında mümkün olan en düşük işletme maliyetlerine sahip olan bir yarış otomobili üretme hedefiyle yola çıkan mühendisler, ilk testlerin sonucunda istedikleri hedefe ulaştıklarını belirtiyorlar.

Yeni 208 R2, PureTech teknolojisine sahip 1.2 litrelik turbo beslemeli motorla hayat buluyor. Daha büyük turbo, yeni bir yazılım ve farklı bir şanzımanla kombine edilen motor yoğun rekabet ortamı için modifiye edildi. PSA’nın B segmenti tüm otomobillerinde kullanılan CMP platformu, yarış otomobiline de altyapı oluşturuyor.

2020 yılında teslim edilmesi hedeflenen otomobil hakkında Peugeot Sport Direktörü Bruno Famin şunları dile getiriyor:

“Peugeot Sport’un en yeni otomobili olan yeni Peugeot 208 R2’nin ilk testlerini görmek mutluluk verici. Bu, Peugeot Sport için çok önemli bir gelişme, çünkü müşteri yarışları faaliyetlerimizin ana odak noktasını oluşturuyor. Yeni Peugeot 208 R2 ile müşterilerimize en düşük işletme maliyetlerine sahip, sürüşü çok eğlenceli, son derece rekabetçi ve güvenilir bir otomobil sunmak istiyoruz. Kaydetmiş olduğumuz performans gelişiminde PureTech teknolojisiyle üretilmiş yeni 1,2 litre hacimli turbo benzinli motor önemli bir paya sahip. Şimdi kapsamlı testlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu çok önemli bir aşama. Önümüzdeki birkaç ay içinde amacımız bu testleri devam ettirmek ve farklı yol yüzeylerinde ve şartlarında yeni testler yaparak maksimum seviyede veri elde etmek. Bütün bu testlerle son teknik detayları tamamlayarak 2020 sezonuna hazır olacağız.”

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.