Spread the love

Üç resmi tasarım eskizi yayınlandı. Dördüncü nesil Skoda Octavia’nın performans odaklı versiyonu gün yüzüne çıkmaya başladı.

Skoda’nın yeni Octavia modelinin RS versiyonunda modele özgü siyah detaylar yine olacak gibi. Selefine göre daha büyüyen Octavia RS, sportif çizgileri ile dikkat çekiyor. İlk kez şarjlı hibrit güç ünitesi kullanılacak olan modelin iV versiyonu ise aile dostu olmakla birlikte, spor otomobil performansını yüksek verimlilik ile sunacak.

İlk OCTAVIA RS’in tanıtılmasının üzerinden geçen 20 yılın ardından yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor. Önemli bir hayran kitlesine sahip model, her geçen yıl daha popüler olmayı başardı. Avrupa kıtasının kilit noktalarından olan Almanya, İngiltere ve İsviçre gibi pazarlarda satılan her beş OCTAVIA’dan biri RS olarak satıldı. Şarjlı hibrit OCTAVIA RS iV ise, modelin iddiasını daha ileriye taşıyacak. Toplam 245 HP’lik güce sahip olacak OCTAVIA RS iV yüksek performans, üstün yakıt ekonomisi ve düşük CO2 emisyonu salımı sunacak.

Skoda’nın paylaştığı eskizlerle OCTAVIA RS iV’nin, coupe tarzı sedan ve COMBI station karoserlerle geleceğini ortaya koydu. Yeni OCTAVIA RS’in dikkat çekici özellikleri arasında siyah ızgara, sportif ön tamponlar, büyük hava girişleri, büyük jantlar, difüzörler ve arka spoyler bulunuyor. OCTAVIA RS iV, ilk kez Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenecek.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.