Spread the love

Yeni 911 Speedster 1,948 adetle limitli olacak şekilde üretilecek!

Porsche’nin 70. Yaş kutlamalarında Zuffenhausen’da görücüye çıkardığı 911 Speedster’ı hatırlıyorsunuzdur. Porsche otomobille ilgili müjdeyi verdi: Yeni 911 Speedster 1,948 adetle limitli olacak şekilde üretilecek!

Kısa camlı ve açık-kokpit 911 geleneğini devam ettiren otomobilin kan kırmızı renkli üretim versiyonu, markanın Paris fuarındaki standında yerini aldı. Sergilenen 911 Speedste, Guards Kırmızı rengiyle 1988’de ortaya çıkan ilk Speedster’a atıfta bulunuyor. Otomobil Porsche Exclusive programı dahilinde, markanın doğum yılına bir gönderme olacak şekilde, sadece 1,948 adet üretilecek. Otomobil motorlu soft-top yerine retro tarzında, elle takılıp çıkarılan hafif bir tenteyle satılacak ve Porsche ürün gamında Heritage Design paketleriyle sunulacak ilk model olacak. Markanın tarihi tasarım detaylarını sunan bu paketler yakın zamanda tüm modellere uygulanacak.

Porsche, otomobilin teknik detaylarıyla ilgili çok bilgi vermiyor; ancak otomobilin gövdesi Carrera 4 Cabriolet’den devşirme, süspansiyonu ise 911 GT3’ten geliyor. 500 beygirin üzerinde bir güce sahip olan atmosferik boxer-6 motor, altı ileri bir manuel şanzımanla eşleştiriliyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.