Spread the love

70 yıllık tecrübe ile sahip olduğu modellerin en şıkı diyebiliriz. Sportif, tarz ve özel. Jaguar F-Type yenilendi…

Pandeminin etkisiyle araç seçimleri ya da talepleri artık dijital ortamdan sağlanabiliyor. Gerçi birçok marka bu dijitalleşmeye çoktan geçti diyebiliriz. Onlar bir adım daha önde. Jaguar markasının Türkiye distribütörü olan Borusan Otomotiv Jaguar Yetkili Satıcıları ve Jaguar Online Rezervasyon Platformu üzerinden yeni F-Type ilginizi iletebilir, görebilirsiniz. Yeni yüzü ilk önce Coupe tasarımla yollara çıkacak. Önümüzdeki aylarda ise Convertible seçeneği de sınırlı sayıda da olsa showroomlardaki yerini alacak.

300 HP’lik güç

Bu panterin kaputunun altında 2.0 litrelik 300 HP güce sahip, turboşarjlı dört silindirli motoru bulunuyor. Bu gücü, direksiyona entegre edilmiş vites kolları ile de yönetmenize izin veren Quickshift şanzıman emrinize amade. 0’dan 100 km hıza sadece 5,7 saniyede ulaşan F-Type’ın egzoz sesi, yüksekliği ve tonu standart olarak sunulan Değiştirilebilir Aktif Egzoz sistemiyle kontrol edilebiliyor.

Sportiflik ruhunda var

Bu otomobilde iki kişiye yer var. Zaten fazlasına ihtiyacınız yok. Jaguar F-TYPE’ın 2013 yılında ‘’World Car Design of the Year’’ ödülüne layık görülen formundan geliştirilen Yeni F-TYPE, güvenli duruşunu Premium LED farlarla pekiştiriyor. Yeni Jaguar F-TYPE’ın kokpit tasarımındaki kolay kullanımlı kumanda paneli      ve göstergeleri, hem işlevsel hem de ergonomik özellikleri sportif bir stille birleştiriyor. İç tasarımda, sürücü odakta kalmaya devam ederken her öğe sadeliği artırmak için yeniden değerlendirilmiş.

Yeni Jaguar F-TYPE’ın Sport ve Performans koltukları, spor otomobiller düşünülerek tasarlanmış. Koltukların daha hafif magnezyum yapısı, daha önceki modeline göre 8 kg’nin üzerinde ağırlık tasarrufu sağlıyor. Koltukların ince formu daha az yer kaplarken, yolcuya daha fazla alan yaratıyor. Performans koltuklar ise dinamik sürüş sırasında daha yüksek yan destek sağlarken, daha fazla konfor için soğutma seçeneği de sunuyor.

Direksiyonun 3 kollu tasarımı tüm temel fonksiyonları rahatça yerine getirirken, elleri direksiyondan ayırmadan vites değiştirmeyi sağlayan kanatçıklar ile sürücülere kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Daha fazla sürücü odaklı teknolojiler sunan Yeni Jaguar F-TYPE’da, özelleştirilebilen yüksek çözünürlüklü 12,3 inç TFT gösterge paneli yer alıyor. Ayrıca, Apple CarPlay bağlantı imkanı sunan multimedya sistemi, üstün Meridian ses sistemi ile taçlanıyor.

 

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.