Spread the love

Porsche, Panamera ürün gamını iki sportif model ile genişletiyor. İlk kez 2011 senesinde gösterilen Panamera GTS, artık Sport Turismo olarak da sunuluyor.

Porsche, yeni Panamera GTS’i tasarlarken dışarıda ince değişiklikleri uygun görmüş. Daha sporcu olan GTS, normal modellerden 20 inçlik Panamera Design jantları, Sport Design paketi ve siyah detaylarıyla ayrılıyor. İçeride ise ufak tefek değişiklikler devam ediyor: Alcantara döşemeler, Sport Chrono paketi ve yepyeni bir head-up gösterge GTS’te standart olarak sunuluyor. Porsche head-up sgösterge paneliyle ilgili henüz pek detay vermedi, ancak sistem tamamen renkli bir ekrana sahip olacak ve tüm Panamera yelpazesinde satın alınabilir olacak. İçeride opsiyonel olarak sunulan GTS paketiyle de Carmine Kırmızı ya da Crayon renkli trimler müşterilere sunulacak.

“GTS” takısının en önemli getirisi ise tabii ki kaputun altında. Yeni Panamera GTS modellerinin kaputunun altında 4.0 litrelik biturbo V8 motor görev yapacak. Motor 460 HP güç ve 620 Nm tork üretiyor – bu değerler eski modelden 20 HP ve 100 Nm daha fazla. Üretilen güç Porsche Çekiş Kontrolü (PTM) kontrolünde sekiz ileri çift kavramalı PDK şanzımanla yere aktarılıyor. Panamera GTS modelleri 0’dan 100 km/s’ye 4.1 saniyede hızlanıyor, normal GTS 292 km/s son sürate sahipken, Sport Turismo modeli 289 km/s maksimum hıza çıkabiliyor.

GTS’lerin performansı tabii ki motor kompartmanıyla sınırlı değil. Otomobillerde standart olarak sunulan havalı süspansiyon markanın iddiasına göre hem dinamizme katkı sağlıyor, hem de büyük sedanın konfor seviyesini yükseltiyor. Otomobillerde kullanılan spor şasi, normal Panamera’lardan 10 mm daha alçak ve Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) daha dinamik bir kalibrasyona sahip. Otomobillerde kullanılan frenler de normal modellerden farklı: GTS’lerde ön aksta 390 mm’lik, arka aksta ise 365 mm’lik disklere sahip güçlendirilmiş fren sistemi görev yapıyor.

Panamera GTS ve Panamera GTS Sport Turismo ABD ve Birleşik Krallık’ta siparişe açıldı. Otomobillerin 2019’un ikinci yarısında tüm bayilerde yer alması bekleniyor.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.