Spread the love

Alman üreticinin Vision iNext konsepti, aslında 2021’de piyasaya sürülmesi beklenen X5 ebatlarında elektrikli bir SUV. Otomobil X5 ebatlarında olsa da elektrikli altyapısı sayesinde X5’ten çok daha geniş bir iç hacim sunuyor.

Hem ön hem arka aksta elektrikli motorlara sahip olan otomobilin pilleri ise tabana serili. 611 km menzil sunan sistem otomobili 4 saniye civarında 0’dan 100’e çıkarıyor.

Tasarımda öne çıkan ilk detay dev böbrek ızgaralar. Aslında bunlar ızgara değil sadece birer kapak; ardında otonom sürüş sisteminin sensörlerini barındırıyor. İç mekan ise minimal yaklaşımıyla dikkat çekiyor ve kumaş, ahşap ve metal bileşenlere sahip. Ön koltuklar masa benzeri bir konsolla ikiye bölünürken arka koltuklar ise dört kişilik kapasiteye sahip.

iNext Boost ve Ease adlı iki sürüş moduna sahip. Boost modunda otomobili siz kullanıyorsunuz ve ekranlar size dönük duruyor. Ease modu ise otonom sürüş istendiği zaman seçiliyor. Bu modda direksiyon simidi katlanarak kayboluyor ve otomobil “kendi kendini kullanıyor.”

Konseptin daha “evcil” bir versiyonu 2021 yılında markanın Çin’deki Dİngolfing tesisinde üretilmeye başlanacak. Otomobil markanın teknolojik amiral gemisi olarak lanse edilecek ve markanın iddiasına göre “sürüş keyfinde yeni bir çağ” açacak.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.