Spread the love

PSA Opel ile Vauxhall’ın performans odaklı modellerini öldürmeyecek, ancak bu otomobiller karbon emisyonları göz önünde bulundurularak güncellenecek.

Bir Vauxhall sözcüsünün dediklerine göre OPC/VXR modelleri, büyük olasılıkla “bir tür elektrifikasyona” uğrayarak hayatlarına devam edecekler.

Vauxhall görevlisi, “VXR yaşayacak. Sadece artık altı ya da sekiz silindirden daha azına ve bir ya da iki adet de turboya sahip olacaklar. Daha verimli makinelere ihtiyaçları var” diyor. Bu cümleler akla elektrikli güç ünitelerini getiriyor, ancak henüz tamamen elektrikli bir VXR ya da OPC beklemek yanlış. Büyük olasılıkla önce hibrit ya da plug-in hibrit modellerle karşılaşacağız.

Henüz iki markanın performans odaklı modelleri üretimden ya da satıştan kalkmadı. Vauxhall tarafında İngiltere’de Corsa ve Astra GTC’yi VXR ismiyle alabiliyorsunuz. Opel ise Astra GTC OPC modelini ürün yelpazesinde barındırıyor. Opelde ayrıca OPC gövde kitine sahip Corsa S de var.

Yine Opel cephesinde performanslı otomobil müşterileri GSi modellerine de yönelebilirler. Insignia Grand Sport ve Sports Tourer modelleri hem benzinli hem de dizel olarak GSi logosuna sahip bir şekilde satılıyor.

Görseldeki otomobil: Astra VXR Extreme Concept

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.