Spread the love

Japon otomobil üreticisi Nissan bünyesinde gerçekleştirilen yeniden yapılanma sonucunda Nissan Türkiye’nin görev alanı arttırıldı. Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgelerindeki sekiz ülkenin yönetim merkezi, Nisan ayından itibaren Nissan Türkiye olurken yeni bölgelerin genel müdürü olarak da Sinan Özkök atandı.

Nissan’ın söz konusu bölgedeki faaliyetleri daha önceden Orta Doğu bölgesi kapsamında yönetiliyordu. 2015 yılından itibaren Japon markanın global çatısı altında faaliyet göstermeye başlayan Nissan Türkiye, pazar payını sürekli arttırırken, SUV pazarındaki payını da dikkate değer bir seviyede tutmayı başardı. İç pazarda gösterdiği başarıyla Nissan Türkiye, bölgede önemli ve örnek bir yapılanma haline geldi. Bu sayede 2019 mali yılında şirket faaliyet alanını büyüttü.

“Türkiye’deki başarılı sonuçlarımıza yenilerini eklemekten gururluyuz.”

Otomotiv kariyerine 1993’te başlayan Sinan Özkök, 2001’den itibaren Renault Fransa’da görev yapmaktaydı. 2007’de ülkemize geri dönen Özkök, bir çok üst düzey pozisyonda yer aldı ve Ekim 2015’ten bu yana Nissan Türkiye genel müdürlüğü görevinde. 2019’dan itibaren Türkiye ile birlikte 8 ülkenin daha yönetimini üstlenen Özkök, “Türkiye’deki başarılı sonuçlarımıza yenilerini eklemekten gururluyuz. Faaliyet gösterdiğimiz bölgede Kuzey Afrika (NAF) ve Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) markamız açısından yüksek potansiyeli olan pazarlar. Sahip olduğumuz bilgi birikimini ve deneyimlerimizi Kazablanka’dan Taşkent’e yayılan çok geniş bir coğrafyaya taşıyarak markamızın gelişimine katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. İç pazarda daralma yaşadığımız bu dönemde, gerçekleştirdiğimiz bu yönetim ihracatı Türkiye’de görev yapan çok değerli ekibimiz için de büyük bir motivasyon kaynağı oldu, yeni bir heyecan yarattı.’ dedi.

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram has returned invalid data.

Bizi Takip Edin.