Spread the love

Need for Speed serisini yıllar önce ilk oynadığım günü hatırlıyorum da donakalmıştım. Bir yarış oyunu nasıl bu kadar güzel olabilirdi? Geçtiğimiz bu yıllar boyunca polis de olduk, yarış da yaptık, modifiye de yaptık. Bu sefer olay biraz daha farklı gelişmiş.

Oyunda Jack Rourke adlı yarışçımızı canlandırıyoruz. Jack bir kaç mafya işine bulaşmış ve bu dertten kurtulabilmesi için San Francisco’dan New York’a kadar uzanan kocaman bir yarış serisini kazanması gerekiyor. Yanımızda Sam adlı arkadaşımızla başlıyoruz maceraya. Oyun içerisinde yan karakterlerin sayısı gittikçe artıyor.

Senaryo çok iyi olmamakla birlikte çok kötüde değil. Oyun modlarına gelirsek, bitiş çizgisine gelmeden geçmemiz gereken bir kaç aracın bulunduğu yeni bir mod, eski oyunlardan da hatırlayabileceğiniz zaman dolmadan yarışı bitirmek ve size tanınan süre içinde rakibinizi geçmek gibi modlarımız var. Bu modlar size karmaşık bir sırayla sunulduğu için çok da fazla sıkılmıyorsunuz.

Oyun sırasında inanılmaz sahnelere şahit olma fırsatınız var, tüm bir kıtayı baştan sona geçerken kimi zaman kış, kimi zaman yaz, kimi zaman da baharı yağıyorsunuz. Şelaleler, büyük düzlükler, dağlar müthiç bir manzara da sizleri bekliyor NFS:The Run’da. Tabiki her mevsimde aynı aracı kullanamıyorsunuz yol üzerinde aracınızı değiştirebileceğiniz benzin istasyonları var. Oyuna katılan yeni bir özellik ise yarış esnasında karşınıza aniden kayaların ve benzeri engellerin çıkması. Bu yüzden daha dikkatli kullanmak zorundasınız. Bu arada her parkurda benzin istasyonu bulunmuyor ve kimi zaman kaderinizle baş başa kalıyorsunuz.

NFS:The Run’da kesinlikle ağzınız açık kalacağınız bir diğer yenilik ise ara sahneler. Tüm bu sahneler bir araba yarışında ilk defa bu kadar güzel ve detaylı. Oyundan ciddi anlamda zevk almanızı sağlıyorlar. Bu ara sahnelerde kimi zaman sizinde yardımınız isteniyor. Tuşlara basarak gerekli komutları yerine getirmeniz gerekiyor. Oyunun bir diğer modu olan multiplayer mod ise şirketlerinde mesai sonrası eğlenmek isteyen yarışseverler için tam bir cennet. Bİr kaç küçük isteği yerine getirdikten sonra çok oyunculu modu açabiliyorsunuz.

NFS:The Run bana NFS:HP2 kadar heyecan vermese de özellikle teknik açıdan çok başarılı bir oyun. Klasik olabilecekmi orasını göreceğiz..

Did you like this? Share it:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram did not return a 200.

Bizi Takip Edin.